Blog

Cami Malzemeleri Nelerdir?

cami malzemeleri nelerdir 1

Cami malzemeleri içerisinde öncelikle bireysel olanlar gelir. Bu bireysel cami malzemeleri cami hocasının ve imamının kullandığı cübbe ve sarıklardır. Bu kişilerin caminin hocası ya da imamı olduğunu bireysel cami malzemeleri olan sarık ve cübbe giydiklerinde anlayabiliriz.

Camilerin belli bir düzene ihtiyacı vardır. Öncelikle minber için cami malzemeleri içinden bir minber örtüsü gerekir. Minber örtüsü yeşil rengi ve üzerindeki Allah, Muhammed (sav) ve Bismillahirrahmanirrahim kelimelerinin üstünde bulunması ile de İslamiyet’in sancağı anlamındadır. Örtüsüz bir minber düşünülemez bu nedenle bu gerekli cami malzemelerinin içinden minber örtüsünün alınması şarttır.

Daha sonra Kur’an-ı Kerim’i rahatça okuyabilmemiz için cami malzemeleri içerisinden rahle gerekmektedir. Rahle ile Kur’an-ı Kerim okuduğumuzda hem daha rahat ederek ibadetimizi gerçekleştiririz hem de Kur’an-ı Kerim’i yanlışlıkla bel hizamızın altında tutma olasılığımız ortadan kalkarak cami malzemelerinden rahle doğru bir şekilde ibadet edebilmemizi sağlar. Aynı zamanda rahleler de çeşitlere ayrılabilir. Bu cami malzemelerine örnek olarak plastik masa üstü rahleoyma ahşap rahleasansörlü rahlegümüş rahle gibi rahleleri örnek olarak verebiliriz.

cami malzemeleri nelerdir 2Daha sonrasında cemaatimiz için özellikle Cuma günleri ve bayram namazı zamanı ekstra yer gerekebilir. Bunun için de caminin iç kısmı için alacağımızın cami malzemelerinden seccadelerin yanı sıra elimizin altında hasırlar da bulundurmalıyız. Cami malzemelerinden asırları 10’lu, 20’li gibi çoklu şekilde alabilirsiniz. Cemaatiniz cami malzemelerinden hasır üstünde namaz kılarken de caminin içinde namaz kılıyormuş gibi rahat ederek ibadetini gerçekleştirecektir.

Bunların canı sıra camiler de değişen ve gelişen teknolojiye ayak uydurarak hem cemaat için hem de hoca ve imamlar için kolaylık oluşturan cami malzemelerine sahip olmaya başlamıştır. Caminin içinde ve dışında namaz vakitlerini bulunduran dijital cami saati cemaatin de saati şaşırmasına ve namazına zamanında yetişmesini sağlayacak cami malzemelerindendir.

Aynı zamanda minarelerimizin süsü Alem olmadan cami malzemeleri de tamamlanmış sayılmaz. Alemler camilerimizin incisi dışarıdan görülen en belirgin süsüdür. Tüm cami malzemeleri alınsa da Alem’i olmayan bir cami her zaman eksik sayılır.

En Kaliteli Cami Malzemelerini Nereden Alabilirim?

Camilerimiz için gerekli olan cami malzemeleri hepsini tek bir dükkanda bulmak imkansız. Bu nedenle sitemiz size tüm bu cami malzemelerini bir arada sunmaktadır. En kaliteli en uygun cami malzemeleri fiyatlarını geniş ürün seçenekleri ile “Hedisam.com”da bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz. Ayrıca sitemizden yaptığınız tüm alışverişlerde 75 TL ve üzerinde kargo bedavadır.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir