Blog

Ev ve Ofisler için Dijital Vakitmatik!

Ev ve ofisler icin dijital vakitmatik

Dijital vakitmatik, Müslümanların özellikle de camilerde ya da ibadet edilen, namaz kılınan mescit gibi yerlerde görmüş olduğu bir tür saat olarak ifade edilmektedir. Günümüzde teknolojine ayak uydurularak dijital bir şekilde tasarlanan bu vakitmatik, hemen hemen her camide bulunması gereken cami malzemelerinden biridir.

Dijital Vakitmatik Ne İşe Yarar?

Dijital vakitmatik, Müslümanlar üzerinde farz kılınan namaz ibadeti için vakitleri gösteren bir saattir. Sabah, öğle, ikindi, akşam, yatsı gibi beş vakit namazın hangi vakitte kılınması gerektiğini gösteren dijital vakitmatik, aynı zamanda bulunduğu ortamın sıcaklığını ya da imsak vaktinin kaçta girip çıktığını da gösterebilmektedir.

Genellikle cami malzemeleri arasında yer alan ve hemen hemen her camide bulunan ihtiyaçlardan dijital vakitmatik, aynı zamanda tercihe göre evlerde ya da ofislerde de kullanılabilmektedir.

Ev ve Ofisler için Dijital Vakitmatik!

Ev ve Ofisler için Dijital VakitmatikCami Saati olarak da ifade edilen dijital vakitmatik yalnızca camilerde değil evlerde ya da ofislerde de kullanılabilmektedir. Genellikle bulunduğu ortama uyum sağlayabilmesi adına farklı modellere sahip olan bu vakitmatikler, ev tipi vakitmatik olarak nitelendirilmektedir.

Ev tipi vakitmatik, cami tipine göre daha estetik ve daha küçük bir görünüme sahip olması ile dikkat çekmektedir. Üstelik namaz vakitlerinde ezan okuyabiliyor olması ile avantaj sağlayan bu modeller, elektrik olmadığında ise pille çalışmaktadır. Türkiye’nin hangi iline olursanız olun, plaka kodu girildiğinde her şehrin namaz vaktini gösterebilmekte, o günün saat ve tarihini, sıcaklık derecesini gösterebilmektedir. Üstelik farklı ülkelerin dahi namaz vakitlerini bu saat ile öğrenebilmek mümkündür.

Dijital Vakitmatik Kullanmak için 5 Neden!

Dijital vakitmatik, cami ses sistemileri kategorisinde yer alan, cami, mescit, ev ve bürolarda kullanılan, namaz vakitlerini gösteren dijital ışıklı tabelalardır. Camilerde çok sık karşılaşılan bu cihazlar, akşam, ikindi, imsak gibi gün içerisinde dini açıdan önem taşıyan zamanları dijital led göstergeleri ile göstermek için üretilmektedirler. Vakitmatikler sağladığı birçok avantaj ile çok sık tercih edilmektedirler. Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Bu cihazlar üzerinde, günün tarihi, hangi günde olunduğu, imsak, güneş, öğle, ikindi, yatsı vakitleri, sıcaklık ve nem gibi zaman ve ölçü belirtir ışıklı led göstergeler bulunmaktadır.
  • Dijital vakitmatik içerisinde bulunan mevcut ısı ölçer sayesinde anlık hava sıcaklığını canlı olarak göstermektedirler.
  • Dünyanın her neresinde olursanız olun konumunuzun bulunduğu şehri ya da köyü belirterek tüm yıl için otomatik olarak namaz vakitleri güncellenebilir. Bu sayede her gün değişen namaz vakitleri otomatik olarak gösterilebilmektedir.
  • Vakitmatik boyutları farklı ölçülerde üretilebilmektedir. Ev tipi ve büro tipi vakitmatik ve cami tipi vakitmatik farklı ölçülerde üretilmektedir.
  • Evlerde ve bürolarda kullanım için büyük ölçülere ihtiyaç olmadığından küçük şekilde üretilmesi tavsiye edilmektedir. Camiler ve mescitler için büyük boyutlar şeklinde üretim yapılmaktadır.

Ev ve Ofisleriniz İçin Dijital Vakitmatikler Hedisam’da!

İster camilerde olsun, isterler evlerde ya da ofisler, her türlü ortam için kullanılabilecek olan bir dijital vakitmatik Hedisam.com üzerinden temin edilebilmektedir.

Dijital vakitmatik, günümüzde her caminin önemli bir ihtiyacı olarak bilinmekte ve camilerde mutlaka bulunması gerekmektedir. Doğrultu da müşterilerine hizmet vermek üzere bünyesinde en güzel dijital vakitmatikleri barındıran Hedisam, aynı zamanda bunların ev versiyonları olan daha küçük ve kullanışlı modellerini de alıcılarına sunmaktadır. Bu sayede evlerinizde ve iş yerlerinde namaz vakitlerini devamlı sormaya ihtiyacı ortadan kalmaktadır.

Sizlerde ihtiyacınız olan bu saatlere Hedisam üzerinden ulaşabilmek ve vakitmatik fiyatları hakkında bilgi alabilmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir