Blog

Termal Mest Caiz mi?

Termal mest caiz mi

Mest, Müslümanların ayaklarına giymiş olduğu topukları bileklerine kadar örten bir çeşit ayakkabıdır. Kullanımı oldukça eski çağlardan günümüze kadar ulaşan mest, Müslümanlara ibadet ederken ve abdest alırken kolaylık sağlamaktadır. Özellikle de hamile bayanların, ayaklarında problem olanların, yaşlıların kullanımına uygun olan mest, günümüzde pek çok farklı modelleri ile Müslümanlara ulaştırılmaktadır. Son dönemlerde oldukça sık karşımıza çıkan mest çeşitlerinden biri de termal mesttir.

Termal mest, elastik bir yapıya sahip olması ile ayakları saran ve özellikle kış aylarında ayakları sıcak tutan mest modellerinden biridir. Termal özelliği sayesinde ayaklarından hasta olan ve devamlı üşüyen insanlar için ideal bir mest olan termal mest, ayakları sardığından eklem ve kas ağrılarını da hafifletebilmektedir. Öte yandan suyu ayağa geçirmezken, kendine has yapısı ve dikimi sayesinde yıpranmalara karşı dayanıklı olması ile dikkat çekmektedir.

Termal Mest Caiz mi?

Gelişen teknoloji ile beraber üretimi gerçekleştirilen termal mest, çoraba benzer bir yapıya sahiptir. Bu nedenle günümüzde pek çok insan tarafından en çok merak edilen konulardan bir de “Termal mest caiz mi?” sorusunun cevabıdır.

Termal mest, mestler üzerine meshin hükümlerini ve şartlarını taşıdığı takdirde caiz olmaktadır. Bu şartlar ise; suyu ayağa geçirmemesi, en az 5 kilometrelik bir mesafeyi yürüyebilecek kadar dayanıklı olması, bağsız bir şekilde ayakta durabilecek kadar sağlam olması, ayakları topukları ile beraber örtmesi, 3 parmak genişliğinde yırtık ya da sökük bulunmaması gibi durumlar, bu şartlar yerinde olduğu takdirde termal mest kullanımı caizdir.

Termal Mest Modelleri

Termal Mest Caiz mi 1İslam dinindeki hükmü sünnet olan mestlerin bir çeşidi olarak karşımıza çıkan termal mest, daha çok kış soğuklarında ayakları sıcak tutması için tercih edilmektedir. Günümüzde pek çok farklı modelde termal mest bulabilmek mümkün olurken, bu mestler genellikle yapı itibari ile kalın çoraplara benzetilebilmektedir. Üstelik termal mest fiyatları sanıldığı kadar da pahalı olmamakta, her insanın bütçesine göre bir termal mest bulunabilmektedir.

İhtiyacınız Olan Termal Mestleri Hedisam’da Bulabilirsiniz!

Hedisam.com, Müslümanlara her türlü ihtiyacı ve dini hediyelik eşyalar ile hizmet veren bir e-ticaret sitesidir. Bünyesinde termal mest de barındıran Hedisam, en uygun fiyat olanaklarını sunmaktadır.

Dilerseniz kendiniz ya da büyükleriniz için termal mest fiyatları hakkında bilgi edinebilir ve kolaylıkla sipariş edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir