Blog

Mest Ayak Terletiyor mu? Ne Yapmalısınız?

Mest ayak terletiyor mu ne yapmalisiniz

Müslümanlar için önemli bir kolaylık olarak ifade edilen mest, ayağa giyilen, topukları kaplayacak şekilde bileklere kadar uzanan deri ve benzeri malzemeden imal edilmiş bir tür ayakkabı ya da çorap olarak tanımlanmaktadır. Geçmişten günümüze kadar kullanılagelen mestler, bugün hala kullanılmaya devam etmektedir. Özellikle de hamile, yaşlı, engelli ve ayağından sağlık sorunu yaşayan kişiler için büyük kolaylık olan mest, bugün onlarca farklı malzemede ile yine onlarca farklı modelde üretilebilmektedir. Mest çeşitleri daha çok koyun, keçi ya da sığır derisinden imal edilirken, günümüzde termal mest gibi farklı malzemeden üretilen modellere rastlayabilmek de mümkündür.

Mest Ayak Terletiyor mu?

Mest modelleri ile alakalı insanların en çok merak ettiği konulardan biri de “Mest ayak terletiyor mu?” sorusunun yanıtıdır. Genellikle mestler deriden üretilmekte ve bu gibi modellerde terleme meydana gelmemektedir. Ancak bazı mest modelleri ayakların terlemesine neden olabilmekte ve hatta bunun sonucunda ayak parmaklarında mantar çıkmasına yol açabilmektedir.

Ayakları terleten mest modellerinden birine örnek göstermek gerekirse; termal mestler ayakları terletebilme özelliği ile bilinmektedir. Termal mest kullanan pek çok insanın ayak terlem ve mantar şikayetlerinde bulunduğu bilinmektedir. Bu nedenle de daha sağlıklı olan koyun, keçi ya da sığır derisi mestler tercih edilmelidir.

Öte yandan mestlerde ayak terlemesi sorununun önüne geçebilmek adına doğru bir mest tercihinden emin olunması gereklidir. Örneğin; yaz ya da kış ayları için kullanılabilecek farklı mest modelleri mevcut olurken, içi kürk ya da miflon kaplamalı olanlar kış ayları, astarsız ve yaza özel astarlı olanları ise sıcak havalarda kullanılabilecek olan ideal mest modelleri olarak gösterilebilmektedir.

Mest Modellerimizi Gördünüz mü?

Uzun zamandır dini malzemeler, hediyelik eşyalar ve hac malzemeleri gibi alanlarda binlerce ürün yelpazesi ile hizmet veren Hedisam, birbirinden kaliteli ve uygun fiyatlı mest modelleri ile de dikkat çekmektedir. Çorap mestten deri meste, kürkü mestten astarlı meste varana kadar her türlü mest modelini Hedisam bünyesinde kolaylıkla bulabilmek mümkün olurken, ihtiyacınız olan mesti tek tıkla kapınıza kadar getirilmesini sağlayabilirsiniz.

Hedisam’ın birbirinden şık ve kaliteli mest çeşitlerini görebilmek ve mest fiyatları hakkında bilgi edinebilmek için sitemizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir