Blog

Kışın Hangi Mestler Tercih Edilmelidir?

Kisin hangi mestler tercih edilmelidir

Ayakların topuklarını içine alacak şekilde giyilen ve ayakları bileklerine kadar örten bir tür ayakkabı ya da çoraba mest adı verilmektedir. İslamiyet’te önemli bir yere sahip olan ve Müslümanlara abdest alırken kolaylık sağlayan mest, geçmişten günümüze kadar kullanılagelmiştir. Peygamber Efendimiz tarafından da kullanıldığı, kullanılması tavsiye edildiği ve sünnet olduğu bilinmektedir. Özellikle de kış aylarında oldukça faydalı olan bu giysiler, günümüzde kışlık mest çeşitleri ile de karşımıza çıkmaktadır. Genellikle iç kısımları kürk ya da miflon kaplama olan kışlık mest modellerinin dış kısımları ise deri olmaktadır.

Kışın Hangi Mestler Tercih Edilmelidir?

Kisin Hangi Mestler Tercih Edilmelidir 1

Kışlık mest çeşitleri, çoğunlukla deri mest modellerinden meydana gelmektedir. Örneğin; amber deri mest, çoban deri mest, Boğaziçi mest, denizci mest ve termo mest, kış mevsiminde soğuk havalarda kullanılabilecek ideal mest çeşitlerindendir. Bunun yanı sıra termal çorap mestler de yine kışlık mest çeşitlerinden biri olarak değerlendirilmektedir.

Çoban deri mest, koyun derisinden elde edilen ve içeriğinde kürk bulunan bir mest türüdür. Bu nedenle kışın giyilebilecek en ideal ve sağlık mest modeli olarak tavsiye edilmektedir. Diğer kışlık mest modelleri de yine koyun derisinden elde edilirken, içeriğine miflon adı verilen yün benzeri bir kaplama bulunmaktadır. Miflon da yine ayakların sıcak kalmasını sağlayan bir malzemedir. Termo mest ise daha farklı bir malzemeden üretilmektedir. Üst kısmı neoplan adı verilen malzemeden üretilen bu mestler, yine suyu geçirmemekte ve ayağı sıcak tutmaktadır.

Termal mest çoraplar da termo mest ile hemen hemen aynı özellikleri taşımaktadır. Kışın giyilebilen bu mestler ayakları soğuğa karşı korumaktadır.

Mest Modellerimizi Gördünüz mü?

Hedisam.com, Müslümanlara her türlü dini ihtiyaçlarını sunan bir kuruluş olarak bilinmektedir. Pek çok mest modeli ile hizmet veren Hedisam, kışık mest modellerini de alıcılarına sunmaktadır. Üstelik sanıldığının aksine Hedisam bünyesindeki kışlık mest fiyatları piyasadaki en uygun fiyatlar olurken, birbirinden kaliteli olan bu mestler hemen hemen her bütçeye hitap edebilmektedir.

Sizlerde ister kendiniz, ister sevdikleriniz için kışlık ya da yazlık mest modellerimizi incelemek ve kışlık mest fiyatları hakkında bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz tek tıkla sipariş vererek kısa sürede kapınıza kadar ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir