Minber Örtüsü

Minber Örtüsü

Camilerde mimari bir ayrıntı olarak dikkat çeken minber, Arapçada kaldırma, yükselme gibi anlamlara gelmektedir. İmam ya da müezzinlerin cami cemaatine seslenmek, hutbe okumak gibi amaçlarla kullanılan bu kısım, bu gibi özel durumlarda cemaate görünebilmek ve hutbenin herkese hitap etmesini sağlamak üzere kullanılmaktadır. Günümüzde minber çeşitleri oldukça zengin olurken, ahşap, oyma, mermer ya da taş, minber çeşitleri arasında yer almaktadır. Minber örtüsü ise aynı zamanda hutbe perdesi olarak ifade edilirken, önemli cami malzemeleri arasında yer almaktadır.

Minber Örtüsü Nedir?

Minber örtüsü, camilerde bulunan minberin giriş basamağına asılan bir tür perde olarak ifade edilmektedir. Minberi kapatmak ve camiye daha manevi bir değer kazandırmak amacıyla kullanılan bu örtü, çoğu zaman minber örtüsü takımı olarak satışa sunulmaktadır.

Minber örtüsü fiyatları daha çok modeline, takımına ya da kullanılan malzemesine göre değişiklik gösterebilmektedir. Piyasada çeşitli tedarikçilerde birbirinden farklı fiyatlar bulabilmek mümkün olurken, en uygun minber örtüsü fiyatları Hedisam’da bulunmaktadır.

Minber Örtüsü Modelleri Nelerdir?

Minber örtüsü takımı çoğu zaman farklı renk, desen ve modelleri ile karşımıza çıkmaktadır. Çoğu zaman cami minber fiyatları bu gibi ayrıntılarla belirlenirken, her modeli ve kaliteli ürünleri ile piyasanın en uygun cami minber fiyatları Hedisam’da dikkat çekmektedir.

Genel olarak bakıldığında Hedisam bünyesindeki minber örtüsü modelleri oldukça zengin olurken, jaluzili ya da sade minber örtüsü bu modellerdendir. Üstelik hutbe perdesi fiyatları sanıldığının aksine her bütçeye hitap ettiğinden tercih sebebi olarak gösterilebilmektedir.