Sarık

Kavuk ya da fes benzeri bir şapka olarak bilinen sarık, çoğunlukla namaz kıldıran Müslümanlar ve imamlar tarafından kullanılmaktadır. Beyaz renkli, pamuklu ya da ipekten elde edilen bir tür kumaş parçası olarak ifade edilen imam sarık, bir nevi takke görevi üstlenmektedir.

Sarık Nedir?

Sarık takke, Müslümanların ibadet ederken ya da günlük yaşamında kullanmış oldukları beyaz renkli ve pamuklu kumaştan elde edilen bir tür sargı, kavuk, tülbent, şal, abani ya da fes olarak tanımlanabilmektedir. İmam sarık olarak da bilinen sarık, daha çok namaz kıldıran kişiler ve özellikle de imamlar tarafından namaz esnasında kullanılmaktadır.

İslam dininde önemli bir yere sahip olan sarık takke, rivayetlere göre Peygamber Efendimizin bir sünneti olarak ifade edilebilmektedir. Dolayısıyla günümüzde de kullanılan bu takke, modeline ve kalitesine göre farklı sarık fiyatları ile alıcılarına sunulmaktadır.

Sarık Modelleri Nelerdir?

Sarık modelleri genellikle farklı ebatlarda ve süslemelerle üretilebilmektedir. Günümüzde sarık satın al işlemi gerçekleştirebilmenin mümkün olduğu pek çok firma bulunurken, bunlardan biri de Hedisam olarak bilinmektedir.

Hedisam bünyesinde bulabilmenin mümkün olduğu sarık modelleri genellikle sade, püskül detaylı ya da kadife kumaş kaplamalı olarak dikkat çekmektedir. Piyasadaki en uygun cübbe sarık fiyatları ile dikkat çeken hedisam.com, müşterilerine hem avantajlı hem de kolay bir alışveriş imkanı tanımaktadır.

Sizlerde ihtiyacınız olan bu ve bunun gibi ürünleri inceleyebilmek, cübbe sarık fiyatları hakkında bilgi edinmek ve sarık satın al işlemi gerçekleştirebilmek için hedisam.com’u ziyaret edebilirsiniz.