Kur'an-ı Kerim Kabı

Gösterilen sonuç sayısı: 2

Sayfa Başı 9 12 18 24

Kuranı Kerim Kabı

Kuranı Kerim kabı, genellikle Müslümanların Kuranı Kerimi dış etkenlere, toza ve kire karşı koruyabilmek amacıyla kullanmış oldukları kalın bir kılıf olarak ifade edilmektedir. Kalın bir Kuran çantası olarak da nitelendirilen bu kaplar, günümüzde pek çok farklı modeli, deseni ve boyutu ile bulunabilmektedir.

Kuranı Kerim Kabı Modelleri Nelerdir?

Kuran kutusu genellikle farklı özelliklerde ve modellerde olabilmektedir. Günümüzde en sık karşılaştığımız modellerden biri ise kadife Kuranı Kerim kabıdır. Kadife Kuranı Kerim kabı adından da anlaşılacağı üzere kadife özellikteki bir kumaşla kaplı olan ve çeşitli ayrıntılarla süslenmiş olan modellerdir. Hoş bir tasarıma sahip olması ve kalın yapısı nedeniyle tercih edilen bu modeller, Kuranı Kerimin uzun süre yıpranmadan kullanılabilmesini sağlamaktadır.

Günümüzde sıklıkla tercih edilen bir diğer model ise ahşap Kuranı Kerim kutusudur. Ahşabın farklı şekillerde işlenmesiyle elde edilen bu model, daha çok sandık görünümüne sahip olduğundan tercih edilmektedir.

En Güzel Kuran Kapları Hedisam’da!

Hedisam.com birbirinden farklı dini hediyelik ürünleri alıcılarına sunan bir e-ticaret sitesi olduğundan, farklı modellerdeki pek çok Kuran kutusunu da satışa sunmaktadır. Her biri birbirinden şık ve özel olan bu Kuran Kerim kutuları, kutsal kitabımızı dış etkenlere karşı sararak koruma altına almaktadır.

Sizlerde ihtiyacınız olan her türlü dekoratif Kuran kabı için hedisam.com adresini ziyaret ederek en uygun koşullarda alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede siparişinizin kısa sürede kapınıza ulaştırılabilmesini de sağlayabilirsiniz.