İhram Çeşitleri

İhram

İslam dininde önemli bir husus olarak karşımıza çıkan ihram, hac ya da umreye giden Müslümanların giyinmekle yükümlü olduğu bir giysidir. Beyaz renkli iki parça kumaştan meydana gelen ihram, yalnızca erkeklerin kullanmış olduğu bir giysidir. Kadınlar için ihram ise giymiş oldukları günlük kıyafetleri olarak ifade edilmektedir.

İhram Nedir?

İhram, hac veya umre ziyareti gerçekleştiren erkeklerin giymiş olduğu, ak renkli dikişsiz bir giysidir. Kadınlar için tesettüre uygun giymiş oldukları ihram, aynı zamanda haccın farzlarından biridir. Niyet ve telbiyeden ibare olan bu ihram, hac ya da umreye niyet ederek harama dahil olmak anlamına gelmektedir.

Kıyafet olan ihramdan bahsetmek gerekirse; ihram giysinde dikiş, düğme, çıtçıt, fermuar, kol ya yaka ya da bunun gibi herhangi bir ayrıntı bulunmamaktadır. İnsanların günahlarından arınmasını ve kefeni anımsattığında beyaz olarak üretilen bu giysi, pek çok farklı çeşidi ve ihram fiyatları ile karşımıza çıkmaktadır.

İhram Çeşitleri Nelerdir?

İhram çeşitleri pek çok farklı model ve özelliğe sahip olurken, pamuklu, jakarlı, kadife, micro cotton ve bambu ihram, ihram çeşitleri olarak gösterilebilmektedir.

Günümüzde en sık tercih edilen ihram türü pamuklu ihramdır. Yüzde 100 pamuktan üretilen bu ihram, Mekke ve Medine sıcağında en sağlıklı olan modeldir.

Jakarlı ihram, kendinden desene sahip olan ihram modelidir ve farklı ipliklerle üretilmektedir.

Kadife ihram pamuklu kumaştan üretilmiş olmakla beraber yüzeyinde kadifemsi bir doku bulunan ihram türüdür.

Micro cotton ihram pek çok işlemden geçirilerek daha çok emici özelliği kazandırılan ihramdır.

Bambu ihram ise ekstra özelliğe sahip olması amacıyla bambu ipliğin de katılarak üretildiği modeldir.

Tüm bu modellerde ihram fiyatları değişiklik gösterirken, hedisam.com gibi e-ticaret siteleri üzerinden dilediğiniz türden ihram satın al işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Toptan İhram Alabilmek Mümkün Müdür?

Günümüzde hacı adaylarının bazıları bu önemli ihtiyacını toptan ihram satın alarak karşılamaktadır. Bu gibi durumlarda ise toptan ihram satan yerler hakkında araştırmalarda bulunulabilmektedir.

Hedisam.com, günümüzde hacılara bu anlamda hizmet veren öncü e-ticaret sitelerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Hacıların ya da bu gibi hac malzemelerinin satışını gerçekleştiren mağazalara ürün tedariki sağlayabilmek adına toptan ihram satışı gerçekleştirebilmektedir.

Sizlerde ihtiyacınız olan bu gibi ürünler için Hedisam’ı ziyaret edebilir ve ihram satın al işlemini gerçekleştirebilirsiniz.