İhram Sabunları

Tek bir sonuç gösteriliyor

Sayfa Başı 9 12 18 24

Sıvı İhram Sabunu

Original price was: 24,75₺.Current price is: 15,75₺.

İhram Sabunları

İhram, hac ya da umre ziyareti için Mekke ve Medine’ye giden Müslümanların bu ibadetlerini yerine getirmek için bazı şartları yerine getirmesi anlamına gelmektedir. Haccın ve umrenin zaruriyeti olarak da ifade edilebilen ihram konusunda bazı şartlar bulunmaktadır. Bunlardan biri de koku sürünmemektir. Dolayısıyla ihrama giren bir kişinin ihram sabunları olarak bilinen kokusuz sabunları kullanması gerekmektedir.

İhram Sabunları Nelerdir?

İhram sabunları, hav ya da umre için ihrama giren insanların kullanabileceği nitelikteki sabunlardır. Kokusuz olarak üretilen bu sabunlar sayesinde ihram yasaklarına riayet edilmekte ve bu kutsal görevler tehlikeye düşürülmemektedir.

Bu gibi sabunların üretilmesindeki en önemli neden ihram yasakları olarak gösterilebilmektedir. İhrama giren bir Müslüman kokusu süremediğinden kullanacağı sabun ya da temizlik ürünlerinin de kokusuz olması gerekmektedir. Bu nedenle de günümüzde pek çok firma ihram sabunları üreterek hacı ve hacı adaylarına sunulmaktadır.

İhram Sabunu Faydaları Nelerdir?

İhram sabunu faydalarının en önemlisi ihramı tehlikeye düşürmeden temizliğin sağlanmasıdır. Bu sayede hac ve umrede olan insanlar ihramdan çıkmadan temizliğini yapabilmektedir. Bunun yanı sıra bitkisel içeriğe sahip olduğundan cilt ve saç sağlığını koruyup temizliğini sağlayabilmesi, cildi nemlendirmesi ve kurumasını önlemesi yine ihram sabunu faydaları olarak gösterilebilmektedir.

Hedisam.com hacı adayları için ihram sabunu temin eden firmalardan biridir. Piyasadaki en uygun sabun ve ihram fiyatları ile müşterilerine avantaj sağlayan Hedisam, Türkiye’nin hemen hemen her bölgesine gönderim sağlayabilmektedir.