Misvak & Hurma

Gösterilen sonuç sayısı: 5

Sayfa Başı 9 12 18 24

Kaplı Misvak

Original price was: 58,14₺.Current price is: 27,00₺.

Taze Vakumlu Misvak

Original price was: 54,95₺.Current price is: 18,00₺.

Taze Vakumlu Misvak 12 Adet

Original price was: 213,08₺.Current price is: 180,00₺.

Misvak Hurma

Misvak, insanların diş temizliğinde kullandığı ve insan sağlığına oldukça faydalı olan bir araçtır. Misvak ağacı olarak bilinen erak ağacının dallarından elde edilen misvak, Peygamber Efendimizin bir sünneti olarak da kullanılabilmektedir. Öte yandan hurma ise, Mekke ve Medine gibi kutsal topraklarda yetişen bir meyvedir. Oldukça lezzetli olan, uzun süre tok tutma özelliğine sahip olan ve Peygamber Efendimizin de sıklıkla tüketmiş olduğu bu hurma meyvesi, günümüzde de Müslümanlar tarafından büyük rağbet görmektedir. Ayrıca kilosu bakımından hurma fiyatları pahalı olmasıyla bilinmektedir.

Misvak Nasıl Kullanılır?

Misvak kullanımı oldukça kolay olurken, taze misvak direkt olarak diş fırçası gibi dişlere sürülmelidir. Liflerini açılması amacıyla ısırılarak da kullanılabilmektedir.

Kuru misvağın ise kullanımına başlamadan önce mutlaka bir gece suda bekletilmesi gerekmektedir. Günlük düzenli olarak kullanabilmek için misvak satan yerlerden temin edilmesi gerekmektedir.

Misvak Faydaları Nelerdir?

Misvak faydaları neredeyse sayılamayacak kadar çoktur. Dişleri beyazlatması, diş etlerini güçlendirmesi, ağız kokusunu gidermesi, lekeleri temizlemesi, sindirim sistemine yardımcı olması misvağın faydalarındandır. Misvak satın al için Hedisam’ı ziyaret edebilir ve kısa sürede faydalarını görebilirsiniz.

Hurma Faydaları Nelerdir?

Hurma faydaları da en az misvak kadar çoktur. Uzun süre tokluk sağlayan hurma, aynı zamanda önemli vitamin ve mineral bakımından zengin bir meyvedir. Kalp ve damar hastalıklarından koruması, kanser riskini azaltması, anne sütünü artırması ve balgam söktürücü olması hurma çeşitlerinin faydalarındandır.

Günümüzde hurma fiyatları çeşitlerine göre değişiklik gösterirken, hurma satın al için Hedisam’ı ziyaret edebilmek mümkündür. Üstelik en uygun hurma fiyatlarına ve pek çok misvak çeşitlerine bu site üzerinden erişilebilmektedir.