Hediyelik Kur'an-ı Kerim

Hediyelik Kur’an-ı Kerim

Kur’anı Kerim, dört büyük kitaptan sonuncusu olan ve hükmü ebediyete kadar devam edecek olan kutsal bir kitaptır. Müslümanlar için oldukça önemli olan bu kitap İslam dininin temel esaslarını, Hz. Allah’ın emir ve yasaklarını insanlığa bildirmek üzere gönderilmiştir. Son peygamber olan Hz. Muhammed Mustafa S. A. V.’e inzal olunnan Kur’anı Kerim, insanların sıklıkla okuması gereken önemli bir kitaptır. Dolayısıyla günümüzde pek çok Müslüman, sevdiği ve değer verdiği insanlara manevi değeri yüksek bir armağan olarak hediyelik Kur’anı Kerim satın almakta ve sunmaktadır.

Kur’anı Kerim Nedir? Neden Önemlidir?

Hz. Allah’ın insanlığa sunmuş olduğu son Mukaddes Kitap olan Kur’anı Kerim, her Müslümanın ve hatta insanın okuması, okunduğunda da dinlemesi gereken bir kitaptır. Doğru yol gösterici olarak ifade edilen ve insanları Hakk’a kavuşturan bu kitap, Hz. Osman zamanında kitap haline getirilmiştir. O zamandan bu yana el yazmaları, matbaanın icadı ile de makinelerle çoğaltılarak günümüze kadar ulaştırılmıştır.

Günümüzde ise pek çok yayınevi, kutsal kitabımızın hemen hemen her evde, camide, mescitte, ibadet edilen mecliste ve yaşam belirtilerinin olduğu her yerde yer alması, okunması, dinlenmesi ve amel edilmesi için çoğaltmakta ve satışa sunmaktadır. Dolayısıyla bu gibi yerlerde bulunması ve ihtiyaçların uygun koşullarda karşılanabilmesi için toptan Kur’anı Kerim satışı da gerçekleştirilebilmektedir.

Hediyelik Kur’anı Kerim Modelleri Nelerdir?

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile beraber hediyelik Kur’anı Kerim modelleri de geniş bir ağ haline dönüşmüştür. Farklı kapak tasarımları ve yazı stilleri ile dikkat çeken bu hediyelik Kur’anı Kerim modelleri, altın ya da gümüş kutulu, sandıklı, işlemeli, standlı, kutulu, Kabe-i Muazzama kutulu ya da kılıflı gibi farklı tasarımlarla karşımıza çıkmaktadır.

Standlı Kur’anı Kerim Modelleri

Standlı Kur’anı Kerim modelleri çoğu zaman gümüş ya da altın sarısı rengindeki metalden elde edilen kutulara sahip olması ile bilinmektedir. Genellikle farklı modellerde işlemelerle süslenen bu modeller, sahip olduğu standı sayesinde bulunduğu ortamda ya da vitrinlerde sergilenebilmekte ve ortama manevi bir hava kazandırabilmektedir. Bu modeldeki Kur’anı Kerim fiyatları diğer modellere kıyasla biraz daha maliyetli olabilmektedir.

Kabe-i Muazzama Kutulu Kur’anı Kerim

Hediyelik ucuz kuranı kerim olarak da tercih edilebilen Kabe-i Muazzama görünümlü bu modeller, oldukça şık bir tasarıma sahiptir. Siyah renkte kadife bir kumaşla kaplanan ve Kabe-i Muazzama görünüm kazandırılan bu modellerde kutu sayesinde Kur’anı Kerim’i dış etkenlere karşı koruyabilmek mümkündür. Üstelik devrilmeden ayakta sabit bir şekilde kalması da muhafazasını sağlayabilmektedir.

Kadife Kaplamalı ve Kişiye Özel Kur’anı Kerim Modelleri

Hediyelik ucuz kuranı kerim modellerinden bir diğeri de kadife kumaşla kaplanan ve lazer kesim plakalarla süslenen modellerdir. Beyaz, siyah, pembe, mavi, mor, lila ya da kırmızı gibi farklı renk alternatiflerine sahip olunan bu hediyelik modeller, ayrıca lazer kesim plakalarla kişiye özel olarak tasarlanabilmekte ya da “Allah – Muhammed” gibi lafızlar ve işlemelerle süslenebilmektedir.

Bu ve bunun gibi hediyelik Kur’anı Kerim modellerini günümüzde pek çok kitapevi ya da dini hediyelik eşya satan mağazalarda ve internet sitelerinde bulabilmek mümkün olurken, hedisam.com adresi de bu sitelerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Üstelik hedisam.com üzerinden toptan Kur’anı Kerim satın alabilmek de mümkündür.

Hedisam üzerinden gerçekleştirilecek olan Kur’anı Kerim satın al işlemi için öncelikle sitenin Kur’anı Kerim kategorisini ziyaret ederek dilediğiniz modeli sipariş etmeniz gerekmektedir. Piyasadaki en uygun Kur’anı Kerim fiyatları ile sahip olabileceğiniz bu kitaplar, güvenli bir Kur’anı Kerim satın al işleminden sonra kısa sürede adrese kadar ulaştırılabilmektedir.