Blog

Zikirmatik Nedir?

Zikirmatik nedir

Zikirmatik, Müslümanların ibadet ederken ve genellikle Allah’ı zikrederken ya da salavat-ı şerife okurken kullanmış oldukları bir tür dijital tesbih olarak ifade edilebilmektedir. Geçmişte tesbihlerin yerine getirdiği görevleri bugün zikirmatik üstlenirken, bu cihaz tesbihin teknoloji ile günümüze uyarlanmış hali olarak karşımıza çıkmaktadır. Zikirmatik çeşitleri hemen hemen birbirlerine benzemekte ve her biri kullanıcısına kolaylık sağlayabilmektedir.

Zikirmatik Nedir?

Müslümanların günümüz teknolojisi ile ortaya çıkan zikirmatik hakkında merak ettiği en öenmli konulardan biri de “Zikirmatik nedir? Nasıl kullanılır?” sorusunun cevabıdır. Allah’ı zikrederken, dua okunurken ya da salavat-ı şerife çekilirken sayıların belli bir yere kaydedilmesi amacıyla kullanılan zikirmatik, günümüzde oldukça fonksiyonel bir ibadet aracı olarak kullanılmaktadır. Parmağa uygun ölçüsü sayesinde sıradan bir yüzük gibi işaret parmağına takılan, üzerindeki düğmeden sayıların kaydedildiği ve küçük dijital ekranda ise sayıların takip edilebildiği bir cihaz olarak tanımlanan zikirmatik, hem uygun fiyatı, hem kolay taşınabilir oluşu ve hem de portatif oluşu ile dikkat çekmektedir.

Nasıl Kullanılır?

Zikirmatik Nedir 1Günümüzde pek fazla zikirmatik çeşitleri bulunmazken, bu cihazların tümü dijital zikirmatik olarak üretilmektedir. Dolayısıyla kullanımı da oldukça basittir.

Dijital zikirmatik modelleri genellikle yüzük gibi parmağa takılabilecek şekilde tasarlanmıştır. İşaret parmağının ölçüsüne göre ayarlanarak parmağa geçirilen dijital zikirmatik, üzerindeki küçük düğmeye basılarak sayıları kaydedebilmektedir. Bu sayede hangi duanın kaç tane okunduğu unutulmamış olacaktır.

Zikirmatik Nereden Satın Alınır?

Bugün binlerce insan tarafından yaygın bir şekilde kullanılan zikirmatik, Müslümanların ibadetlerine kolaylık sağlayabilmektedir. Üstelik taşımasının kolay olması, her yerde yanınızca götürebilmeniz açısından kolaylık sağlayabilmektedir. Zikirmatik modellerini daha çok dini ve hediyelik eşya satışı gerçekleştiren mağazalar da ya da e – ticaret sitelerinde bulabilmek mümkün olurken, Hedisam.com da bu sitelerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hediyelik Zikirmatikler Hedisam’da!

Hedisam bünyesinde de pek çok farklı modelini bulabilmenin mümkün olduğu zikirmatikler, aynı zamanda Müslümanlara verilebilecek küçük ama kıymetli bir hediyelik olarak da tercih edilebilmektedir. Özellikle de hac umre ve mevlüt hediyelikleri olarak satın almak isteyenler, Hedisam bünyesinde çoklu paket olarak toplu bir şekilde zikirmatik satın alabilmektedir.

Sizlerde ihtiyacınız olan bu küçük cihazın modellerini görebilmek ve zikirmatik fiyatları hakkında bilgi edinebilmek için Hedisam.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir