Blog

Tesbih Modelleri ve Çeşitleri Nelerdir?

tesbih modelleri ve cesitleri nelerdir

Tesbih modelleri yüzyıllardan beri özenerek yapılır ve kullanılır. Her tesbih modelinin ve taşının kendi hikayesi vardır. Tesbih modellerinin kullanımı ilk olarak ibadet amaçlı olsa da zaman içerisinde tesbih kullanımının stres attırdığı da ortaya çıkmıştır. Eski zamanlarda her meslek için farklı tesbih modelleri kullanılır ve kişiler birbirinin mesleğini ellerindeki tesbih modellerinden anlarlarmış. Bu da tesbih modellerinin çok uzun süredir bir statü ve şıklığın simgesi olduğunu görüyoruz.

Günümüzde tesbih modelleri hala ibadet amacı ile kullanılmaya devam etmektedir. Bunun yanı sıra 33’lü tesbih modelleri erkekler tarafından da sıklıkla kullanılmakta ve beğenilmekte. Hatta kimi beyefendiler için tesbih modelleri olmazsa olmazdır. Bu nedenle babanıza, eşinize ve dostlarınıza birbirinden şık hediyelik tesbih modellerinden satın alabilirsiniz.

Daha öncede söylediğimiz gibi tesbih modellerinin bir de stres attırıcı özelliği bulunuyor. Stresli olduğumuz zamanlarda parmak uçlarımız ile oynarız, bu nedenle stresli zamanlarda tesbih çekmek kişileri rahatlatıyor ve stresini atmasını sağlıyor.

Tesbih Modelleri Nelerdir?

tesbih modelleri ve cesitleri nelerdir 1Almak istediğiniz tesbih modelleri sizin karakterinizi yansıtmalıdır. Bu nedenle öncelikle tesbih modellerinde kullanılan taşların anlamlarını bilmeli ve buna göre satın almalısınız. Üretilen tesbih modelleri oldukça çok ve farklıdır. Tesbih modelleri, kehribar tesbih modelleri, oltu taşı tesbih modelleri, gümüş işlemeli tesbih modelleri, deve kemiği tesbih modelleri, koç boynuzu tesbih modelleri ve akik taşı tesbih modelleri olarak en çok karşımıza çıkan tesbih modelleridir. Bu tesbihler dizilirken kullanılan maddeye göre ayrılmaktadır.

Bunların yanı sıra şekline göre de tesbihler ayrılmaktadır. Bunlar damla tesbih modelleri, sıkma tesbih modelleri ve ateş tesbih modelleridir. Bu teşbihler görünüşüne göre farklılık göstermektedir. Sıkma tesbih modellerinin boncukları ince ve uzun şekildedir, damla tesbih modellerinin boncuklarının şekli yuvarlaktır. Ateş kehribar tesbih modelleri ülkemizde tam anlamı ile bir sanat eseri yerini almıştır. Tesbihler arasında ülkemizde usta işi olarak yapılarak tesbihler arasında çok önemli bir yere sahiptirler.

Hediyelik Tesbih Modellerini Nereden Bulabilirim?

En kaliteli ve modelleri ile ürün yelpazesi geniş olan hediyelik tesbih modelleri fiyatlarını en uygun seçenekler ile “Hedisam.com” adresinde bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir