33'lü Tesbihler

33’lü Tesbihler  

Tesbih, Müslümanların ibadet ederken kullanmış oldukları bir araçtır. Tarihte oldukça uzun zamandır kullanılmakta olan tesbih, çeşidini göre belirli sayıdaki boncuk ve benzeri tanelerin bir ipe dizilmesi ile elde edilen bir ibadet aracıdır. Hz. Allah’ı zikretmet, ibadet etmek ya da tekrar eden şeyleri akılda tutmak amacıyla kullanılan bu araç 33’lü tesbihler, 99’lu tesbihler, 1000’li tesbihler olmak üzere üç farklı türü ile bilinmektedir.

Üstelik her bir terbih türü kendi aralarında da çeşitlere ayrılırken, katalin, kehribar, doğal taş ya da kuka tesbihler, 33’lü tesbih çeşitleri olarak örneklendirilebilmektedir.

33’lü Tesbih Nedir?

33’lü tesbih, adından da anlaşılacağı üzere 33 adet boncuktan meydana gelen bir tesbih çeşididir. Genellikle küçük boyutlara sahip olduğundan günlük olarak kullanılan bu tesbihler, aynı zamanda günümüzde pek çok erkek tarafından aksesuar olarak da kullanılabilmektedir.

33’lü tesbih modellerinin taşıması ve kullanımı oldukça kolay olduğundan tercih nedeni olarak gösterilmektedir. Oldukça portatif ve cepte taşınabilir oluşunun yanı sıra değerli madenlerden, taşlardan ya da materyallerden elde edildiği için de pek çok insana cazip gelmektedir. Örneğin; 33’lü katalin tesbih, 33’lü kehribar tesbih ya da 33’lü fil dişi tesbih, bugün pek çok insanın koleksiyonunu kazandırdığı değerli tesbih çeşitlerinden bazılarıdır.

33’lü Tesbih Çeşitleri Nelerdir?

33’lü tesbih çeşitleri oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

 • Gümüş tesbih,
 • 33’lükatalin tesbih,
 • Kuka tesbih, Abanoz tesbih,
 • Zeytin ağacı, Plastik,
 • Şimşir ağacı, Oniks taşı,
 • Kaplan gözü, Sedef,
 • Akik, safir gibi doğal taş tesbihler,
 • Fildişi tesbih, koç ya da buffalo boynuzu tesbih ve deve kemiği tesbih 33’lü tesbih çeşitleri arasında yer almaktadır.

Genel olarak bakıldığında bu 33’lü tesbih modelleri ve çeşitlerinin her biri oldukça değerli ve kıymetli tesbihlerdir. Kendi içlerinde de sınıflandırılabilen ve onlarca farklı modele sahip olan bu tesbihler, çoğu zaman Müslümanlar indinde 33’lü tesbih fiyatları ile dikkat çekmektedir. Bunun nedeni ise büyük çoğunluğu doğada ender bulunan ve zor işlenen materyallerden elde edildiği için 33’lü tesbih fiyatlarının yüksek oluşu olarak gösterilmektedir.

33’lü Tesbih Modelleri

33’lü tesbih modelleri de yine oldukça zengin alternatiflere sahip olması ile bilinmektedir. Hedisam gibi günümüzde bu alanda hizmet veren pek çok tesbih tedarikçisi ve mağazası bulunurken, her bir mağazada birbirinden farklı model alternatifleri bulabilmek mümkündür.

Genel olarak en dikkat çekici 33’lü tesbih modellerine bakılacak olursa; kehribar tesbihler en çok dikkat çeken tesbihlerdir.

 • Sıkma kehribar,
 • Damla kehribar,
 • Ateş kehribar gibi pek çok farklı modele sahiptir.

Bu tesbihler, hemen hemen her yaştan erkeğin 33’lü tesbih satın al ile sahip olmayı istediği modellerdir.

Öte yandan akik, kaplan gözü, turkuaz, oniks ve bunun gibi doğal taşlardan elde edilen 33’lü tesbihler de oldukça ilgi görmektedir.

Günümüzde hediyelik olarak tercih edilen farklı modelleri de bulabilmek mümkün olurken, fırınlı polyester tesbih, katalin tesbih, cam kesme kristal tesbih ya da plastik tesbihler bunlara örnek olarak gösterilebilmektedir. Daha çok hac, umre ya da mevlüt hediyelikleri olarak tercih edilen bu modelleri toptan 33’lü tesbih olarak da satın alabilmek mümkündür.

Toptan 33’lü Tesbih Nasıl Alınır?

Toptan 33’lü tesbihleri Hedisam’dan temin edebilirsiniz.Hedisam.com bu alanda oldukça fazla ürün alternatifi ile hizmet verirken, piyasanın en uygun fiyatlarını ve en kaliteli ürünlerini de müşterilerine sunmaktadır.

Hedisam.com üzerinden toplu olarak 33’lü tesbih satın al işlemi gerçekleştirmek isteyen kişilerin öncelikle siteyi ziyaret ederek dilediği modeli tercih etmesi ve buna göre adet bildirmesi yeterli olacaktır. Bu sayede tesbihler kısa süre içerisinde adrese teslim edilebilmektedir.