Akik Taşı Tesbihler

Akik Taşı Tesbihler

Müslümanların günlük olarak Allah’ı zikretmek ya da namazlardan sonra tesbihatta bulunabilmek amacıyla kullanmış oldukları tesbih, bir tür ibadet aracı olarak bilinmektedir. En az seccade ya da takke kadar önemli olan tesbihler, aynı zamanda günümüzde erkek aksesuarı olarak da kullanılabilmektedir. Bu nedenle de birbirinden farklı pek çok tesbih modeli ve çeşidi bulabilmek mümkündür. Akik taşı tesbihler de bu modeller arasında yer almaktadır.

Akik Taşı Tesbih Modelleri Nelerdir?

Akik taşı tesbihler, doğada kendiliğinden ortaya çıkan ve günümüzün en sık tercih edilen doğal taşı akiğin işlenmesi ile elde edilmektedir. Sarı ve kırmızı akik tesbih olarak farklı alternatiflere sahip olan bu tesbihler bir hayli şık tasarımları ile dikkat çekmektedir. Üstelik insan sağlığı üzerindeki etkileri ile bilinen kırmızı ve sarı akik tesbih, nazarı çekmesi ile bilinmektedir.

Öte yandan akik taşı tesbih modelleri de gümüş işlemelere sahip olabilmektedir. Özellikle de püskülündeki gümüş süslemeleri ile dikkat çeken bu modeller, pek çok erkeğin günlük olarak kullanmış olduğu akik taşı tesbih modelleri arasında yer almaktadır.

Akik Taşı Tesbih Özellikleri Nelerdir?

Doğal bir taş olan akik taşı özellikleri genellikle insan sağlığı ile alakalı olabilmektedir. İnsanların üzerindeki nazarı çekmesi, sıkıntı ve stresi alması akik taşı özellikleri arasında yer alırken, bu taş, Peygamber Efendimiz tarafından da sağlık için kullanılmıştır.

Kırmızı ve sarı akik taşı tesbih modelleri güçlü bir enerjiye sahip olduğundan insanların vücudundaki negatif enerjiyi çekebilmektedir. Bunun yanı sıra dünyadaki başarıya destek olduğu bilinen bu taş, insanların uyumsuzluklarını en aza indirgeyebilmekte ve ruhsal açıdan koruyabilmektedir.

Bu Tesbihleri Hedisam’da da Bulabilirsiniz!

Hedisam tarafından da alıcılarına sunulan kırmızı akik tesbih ile sarı akik tesbih modelleri, oldukça şık tasarımları ile dikkat çekmektedir. Hediyelik tesbih olarak alıcılarına sunulan bu modeller büyük ölçüde rağbet görürken, piyasadaki en uygun fiyatlara sahip olması da bu ilgiyi artırmaktadır.

Öte yandan toptan tesbih satışı da gerçekleştiren Hedisam, bu kategoride pek çok farklı modeli de alıcılarına sunabilmektedir. İhtiyacınız olan toptan tesbih modellerini görebilmek ve kolay yoldan tesbih satın al işlemini gerçekleştirebilmek için hedisam.com adresini ziyaret edebilirsiniz.