Deve Kemiği Tesbihler

Deve Kemiği Tesbih
Tesbihler, Müslümanların ibadet etmek amacıyla kullandıkları ve Allah’ı zikretmiş oldukları bir araçtır. Günümüzde pek çok erkek tarafından aksesuar olarak da kullanılabilen tesbihler farklı türleri ile karşımıza çıkmaktadır. Deve kemiği tesbih modelleri de bu teşbihlerden biridir.
Deve Kemiği Tesbih Nedir?
Deve kemiği tesbih, adından da anlaşılacağı üzere çeşitli nedenlerle yaşamını yitiren develerin kemiklerinden elde edilen tesbih türüdür. Kemiklerin işlenmesi ve boncuk haline getirilmesi ile elde edilen en pahalı deve kemiği tesbih modelleri, günümüzde en kıymeti tesbihler arasında yer almaktadır.

Genellikle 33’lü tesbih olarak üretilen ancak zaman zaman 99’lu modellerine de rastlayabilmenin mümkün olduğu deve kemiği tesbih fiyatları çoğu zaman tasarımına ve işçiliğine göre değişiklik göstermektedir. Kimi modellerde oldukça yüksek deve kemiği tesbih fiyatları bulunurken, kimi modeller ise her bütçeye hitap edebilecek düzeydedir.
Deve Kemiği Tesbih Modelleri Nelerdir?
Deve kemiği tesbihler genellikle hediyelik tesbih olarak tercih edilen modellerdir. Günümüzde insanların birbirine sunabileceği oldukça kıymetli hediyeliklerden olan deve kemiği tesbihler, özel işçiliklerle üretilmektedir. Dolayısıyla kimi modellerde gümüş işlemelr, kimi modellerde abanoz tasarımlar ve kimilerinde düz modeller bulabilmek mümkündür. Üstelik bu modeller toptan tesbih olarak da alıcısına sunulabilmektedir.

Deve kemiği tesbih yorumları ise çoğu zaman olumlu yönde olurken, insanlar koleksiyonu için bu gibi modelleri tercih etmektedir. Hedisam.com üzerinden de temin edilebilen bu modeller, tesbih satın al işlemi ile kolaylıkla elde edilebilmektedir. Dilerseniz perakende, dilerseniz toptan tesbih satışı için de Hedisam’ı ziyaret edebilirsiniz.