Oltu Taşı Tesbihler

Gösterilen sonuç sayısı: 2

Sayfa Başı 9 12 18 24

Oltu Taşı Tesbihler

Oltu taşı tesbih, doğada kendiliğinden ortaya çıkan Oltu taşının işlenmesiyle elde edilen bir tesbih çeşididir. Oltu taşı tesbih modelleri çoğu zaman 33’lü tesbih olarak tasarlanıp üretilirken, nadiren de olsa 99’lu tesbih olarak da üretilebilmektedir.

Oltu Taşı Tesbih Modelleri Nelerdir?

Oltu taşı tesbih modelleri genellikle tesbih ustalarının elinden çıkan modellerdir. Özenle ve özel bir işçilikle üretilen bu tesbihler günümüzde nadir bulunduğundan oldukça kıymetleridir. Genellikle tesbih tutkunlarının koleksiyonuna katmak için tercih ettiği bu özel tesbihler, diğer teşbihlere kıyasla daha yüksek oltu taşı tesbih fiyatları ile alıcılarına sunulmaktadır.

Oltu Taşı Tesbih Özellikleri Nelerdir?

Oltu taşı tesbih özellikleri genellikle bu özel tesbihleri sahtelerin ayırt etmek için bilinmesi gereken en önemli hususlardan biridir. Erzurum’un Oltu ilçesindeki dağların eteklerinde doğa mucizesi olarak ortaya çıkan Oltu taşı, ustaların elinde işlenerek tesbih haline getirilmektedir.

Oltu taşından elde edilen tesbihlerin en önemli özelliklerinden biri, kullanıcısının vücudunda biriken statik elektriğin atılmasına yardımcı olmasıdır. Bu sayede bu tesbihleri çeken insanların stres ve stresin yol açtığı yorgunluktan kurtulduğuna inanılmaktadır.

Kendine has bir ses ve ağırlığa sahip olan Oltu taşı tesbihler, el içerisinde nefes verilerek buharlaştırıldığında nemlenebilmektedir. Bunun yanı sıra kullandıkça daha parlak bir görünüme sahip olması, bıçakla çizildiğinde kahverengi bir toz çıkarması ve sürtünmeden dolayı elektriklenip kağıt gibi hafif şeyleri çekebiliyor olması bu özel teşbihlerin en bilindik özellikleri arasında yer almaktadır.

Oltu taşı tesbih fiyatları ise nadiren bulunduğu e oldukça değerli olduğu için pahalı olabilmektedir.

Oltu Taşı Tesbihler Nerede Bulunur?

Oltu taşı tesbihleri günümüzde pek çok farklı mağaza ve tesbih koleksiyoncusunda bulabilmek mümkündür. Hedisam.com da bu mağazalardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bünyesinde sayılı olarak Oltu taşı tesbih modellerine yer veren Hedisam, aynı zamanda piyasadaki en uygun fiyatlara sahip olması ile dikkat çekmektedir. Bu nedenle de en uygun koşullarda doğada nadir bulunan bu teşbihe sahip olabilmek için hedisam.com’u ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Öte yandan toptan tesbih satışı da gerçekleştiren hedisam.com, pek çok farklı tesbih modelini alıcılarına sunmaktadır. Sizlerde ihtiyacınız olan toptan tesbih modellerini görebilmek ve tesbih satın al işlemini gerçekleştirebilmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.