Blog

Toplu Kuranı Kerim Satın Almak İsteyenler için Hedisam.com!

Toplu Kuranı Kerim Satın Almak İsteyenler için Hedisam

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]Kuranı Kerim Müslümanları doğru yola sevk etmek için gönderilmiş ilahi bir kitaptır. Kutsal kitabımız Kuranı Kerim’i diğer ilahi yolla gelen kitaplardan ayıran en önemli özellik dokunulmazlığıdır. Kuranı Kerim Allah-u Teala tarafından korunduğu için, değiştirilemez ve tahrif edilemez. Bu yüzden son kutsal kitap olan Kuranı Kerim her çağa ve her döneme hitap edecek mucize bir kitaptır.

Kuranı Kerim hiçbir kitaba benzemez, çok farklı akıcı, şiirsel bir dili vardır. Çok kalın bir kitap olmasına karşın diğer kitaplarda olmayan bir özellik sayesinde ezberlene bilmektedir. Bu yüzden sayıları giderek çoğalan Kuranı Kerim hafızlarımız mevcuttur.

Kerim Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

toplu kurani kerim satin almak isteyenler icin hedisam comKuranı Kerim satın alıp okumak her Müslümanın en önce gelen görevidir. Kuranı Kerim satın alınacağı zaman bazı hususlara dikkat edilerek Kuran seçimi yapılmalıdır.

Öncelikli olarak Kuranı Kerim satın alırken dikkat etmemiz nokta Diyanet İşleri tarafından onaylı olup olmamasıdır. Her Kuran basımı yapıldıktan sonra Diyanet İşleri Müdürlüğü’ne incelenmeye gider. Diyanet’e bağlı kurul tarafından okunan ve hatası olmayan Kuran-ı Kerim’ler onaylanır ve diyanetin logosu ile mühürlenir. Kuranı Kerim satın alırken beğendiğiniz Kuranı Kerim’de bu mührün olmasına dikkat etmelisiniz.

Kuranı Kerim satın alırken ayrıca yazıların çok iç içe olmamasına, kolay okunmasına dikkat edilmelidir. Son dönemlerde yaygınlaşan bilgisayar hatlı Kuranı Kerim hem kolay okunur hem de tecvitler renkli yazı ile belirginleştirildiği için tecvit kurallarına uygun olarak doğru okunması sağlanır.

Toplu Kuranı Kerim Satın Almak İsteyenler için Hedisam.com!

İnternetten hızlı bir şekilde Kuranı Kerim satın almak isteyenler Hedisam.com’dan sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda Hedisam.com’dan Yasini Şerif kitaplarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][woodmart_products post_type=”ids” items_per_page=”4″ include=”29110, 29164, 29169, 29132″ columns=”4″ sale_countdown=”0″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”0″ lazy_loading=”no”][/vc_column][/vc_row]

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir