Blog

Çorap Mest Çeşitleri Nelerdir?

Corap mest cesitleri nelerdir

Mest, Müslümanların ayağına giymiş oldukları topuklarını bileklerine kadar örten çorap ya da ayakkabı türü bir giysi olarak ifade edilmektedir. Tarihte oldukça eski zamanlardan günümüze kadar ulaşan mest, Müslümanlara ibadetlerinde, özellikle de abdestte kolaylık sağlamaktadır. Peygamber Efendimiz ve ashabı tarafından da giyilmiş olan bu giysiler, günümüze sünnet olarak ulaşmıştır. Çorap mest ise, son dönemlerde oldukça popüler hale gelen mest çeşitlerinden biridir.

Çorap Mest Çeşitleri Nelerdir?

Çorap Mest Çeşitleri NelerdirÇorap mestler de kendi aralarında birkaç türe ayrılabilmektedir. Çorap mest çeşitleri olarak adlandırılan bu türler ise; eshel çorap mest, seal çorap mest, koyun derisi çorap mest ve termal çorap mest olarak örneklendirilebilmektedir. Her bir çorap mest çeşidi, mestin gerekliliğini yerine getirirken, yalnızca yapı bakımından farklılık göstermektedir.

  • Eshel Çorap Mest

Çorap mest çeşitleri arasında en çok tercih edilen mest türü eshel çorap mesttir. İçine hiçbir şekilde su geçirmeyen bu mest modeli, bağlanmaya gerek olmadan dik durabilmekte, büyük numara ayakkabıya gerek olmadan kullanılabilmekte ve makavetli malzemeden üretildiği için oldukça uzun bir mesafeyi yürüyecek kadar sağlam olabilmektedir. Öte yandan Fıkhi açıdan bir mestte olması gereken tüm özelliklere sahip olan eshel çorap mest, kolay bir kullanım imkanı sağlayabilmektedir.

  • Termal Mest Çorap

Termal çorap mest, çorap mest modelleri arasında yer almaktadır. Oldukça kullanışlı olan ve genellikle kış aylarında tercih edilen bu model, ayakları soğuktan korumakta ve sıcak tutmaktadır. Bu sayede insanlara ayakların üşümesi ile ortaya çıkan hastalıkların da önüne geçilmiş olmaktadır.

Öte yandan termal mest çorap, yine mestlerin gerekliliğini taşıyan bir çeşit olarak karşımıza çıkmaktadır. Bağlanmadan ayakta durabilecek kadar sağlam, su geçirmeyen, uzun süre yürünebilecek niteliklerdedir. Üstelik bu modeldeki çorap mest fiyatları sanıldığı kadar da pahalı değildir.

Çorap Mest Modellerimizi Gördünüz mü?

Hedisam bünyesinde de bulabilmenin mümkün olduğu çorap mestler, oldukça kaliteli bir yapıya sahip olması ile dikkat çekmektedir. Hedisam.com sitesini ziyaret ederek çorap mest fiyatları hakkında bilgi alabilir ve dilediğiniz modeli kolaylıkla sipariş edebilirsiniz. Bu sayede kısa sürede kapınıza ulaşan birbirinden kaliteli çorap mest çeşitlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir