Blog

Dekoratif Cami Alemi Modelleri!

Cami alemi, camilerde bulunan minarelerin, kubblerin ve sancak gibi yüksek olan yerlerin tepelerinde kullanılan ve bir tür tepelik olarak ifade edilen hilal, Ayyıldız ya da lale motiflerine sahip aksesuar olarak tanımlanmaktadır. Türk – İslam Sanatında önemli bir yere sahip olan bu gibi cami aksesuarları, camilerin yanı sıra medrese, türbe tarzındaki kubbeli yapıların minare külahlarının ya da sancakların en uç noktasında sergilenen bir tepelik olarak kullanılmaktadır.

Cami alemleri, özellikle cami gibi yerlerde hem aksesuar, hem de zaruriyet olarak kullanılmaktadır. Hilal şeklinin İslam dinini temsil etmesi, ay ve yıldızın ise Türkleri temsil etmesi sebebiyle kullanılan bu alemler, günümüzde cami malzemeleri olarak temin edilebilmektedir. Bu gibi malzemeleri bulabileceğiniz yerlerden biri de Hedisam.com’dur.

Dekoratif Cami Alemi Modelleri

dekoratif cami alemi modelleri1Hedisam.com, uzun zamandır her türlü dini malzeme, eşya ve hediyeliklerin bulunabileceği bir firma olarak hizmet vermektedir. Cami malzemeleri, dekoratif cami alemi modelleri, birbirinden farklı tesbihler, seccadeler, feraceler ve bunun gibi daha pek çok ihtiyacınızı Hedisam’dan karşılayabilmeniz mümkündür.

Dekoratif cami alemi modelleri konusunda da oldukça geniş bir ürün yelpazesi sunan Hedisam, bir hayli şık ve kaliteli cami alemlerini alıcılarına sunmaktadır. Üstelik her boydan bir cami alemini Hedisam’da bulunabilmektedir.

Hedisam’ın cami malzemeleri kategorisinde bulunan dekoratif cami alemi modelleri, Ayyıldız, Gubbe Cami Alemi, Hilal Cami Alemi, Hilal Alem Çeşme ve Minare Cami Alem gibi modelleri ile alıcılarına sunulmaktadır. 28 cm’den 200 cm’ye kadar uzanan boyutlarda alemler bulunurken, bunlar arasında ihtiyacınız olan cami alemlerini tercih edebilirsiniz.

Ayyıldız Cami Alemi modeline bakılacak olursa; Ay ve Yıldızın bir arada kullanıldığı bu modelde parlak bir altın sarısı rengi ile sağlam yapısı ve ihtişamlı görünümü dikkat çekmektedir. Camilerin yanı sıra medrese gibi dini ve içtimai alanlarda da kullanılabilmektedir.

Hilal Cami Alemi modelleri ise; göğe doğru bakan Hilal tarzındaki bir ay olarak hazırlanmıştır. Birinci sınıf malzeme ve kaliteli bir işçiliğe sahip olan bu model, İslamiyet’in bir sembolü olduğundan her camide bulunması gerekir. Dolayısıyla her cami için olmazsa olmaz aksesuarlardan biridir.

Sizlerde caminizin ihtiyacı olan en güzel cami alemi modelleri için sitemizi ziyaret edebilir ve dilediğiniz alemi sipariş edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir