Blog

Oltu Taşı Tesbih Modellerimizi Gördünüz mü?

Oltu Taşı Tesbih Modellerimizi Gördünüz mü

Yarı değerli olmasıyla bilinen Oltu taşı, Erzurum’un Oltu ilçesi doğasında kendiliğinden ortaya çıkan bir doğal taş olarak tanımlanır. Tarihi oldukça eski yıllara dayanan bu taşlar ile kolay işlenebilir olduğundan küpe, kolye, yüzük ve tesbih gibi ürünler elde edilmektedir. Günümüzde ise Oltu taşı tesbih modelleri daha çok rağbet görürken, bu tesbih çeşitleri insan sağlığına büyük faydalar sağlayabilmektedir.

Genellikle tesbihlerden anlayan, tutkunu olan ve koleksiyonerler tarafından sıklıkla tercih edilen tesbih çeşitlerinden biri olarak karşımıza çıkan Erzurum Oltu Taşı Tesbihler, önemli bir yere sahiptir. Üstelik sevdiklerinie hediye edebileceğiniz en özel tesbihler arasında yer almaktadır.

Oltu Taşı Tesbih Almanız için 5 Neden!

oltu tasi tesbih modellerimizi gordunuz muOltu taşı tesbih satın almak için pek çok neden bulabilmek mümkündür. Örneğin; sağlığa olan faydaları, yarı değerli bir doğal taş oluşu, ideal bir hediyelik oluşu, stres, kaygı, depresyona iyi gelişi ve ruh sağlığını koruyucu olması, bu tesbih modellerini satın almak için birer neden olabilmektedir.

  • İnsan Sağlığına Faydalı Oluşu

Orijinal Oltu Taşı Tesbih modelleri, sindirim sistemi problemleri ve alerjik etkileri giderme, guatr oluşumunu engelleme ve kulak ağrılarını hafifletme gibi etkiler göstermektedir.

  • Yarı Değerli Bir Taş Oluşu

Doğada kendiliğinden ortaya çıkan yarı değerli bir taş oluşu, Erzurum Oltu Taşı tesbih almaya bir neden olarak gösterilmektedir.

  • Koleksiyonun En Özel Parçası Olmaya Aday Oluşu

Daha çok koleksiyonerlerin dikkatini çeken Oltu Taşı tesbihler, koleksiyonun en değerli parçası olmaya aday olabilmektedir. Özellikle de gümüş ya da altın işlemeli, ağır işçilikli modeller, hemen hemen herkesin ilgisini ve beğenisi toplayabilmektedir.

  • Stres, Kaygı ve Depresyona İyi Gelişi

Özellikle sol elde tutulduğu zaman vücuttaki kötü enerjiyi atan Oltu Taşı Tesbih, aynı zamanda stresi, kaygıyı azaltmakta, depresyona iyi gelmekte, kısacası ruh sağlığını korumaktadır.

  • İdeal bir Hediyelik Oluşu

Sahip olduğu pek çok özelliği ve hem değerli, hem de doğal bir taş olması nedeniyle ideal bir hediyelik tesbih olabilme niteliğine sahiptir. Bu ve bunun gibi pek çok neden, Oltu Taşı Tesbih almaya bir neden olmaktadır.

Fakat şunu belirtmek gerekir ki; Oltu Taşı Tesbihler özel bir hediyeliktir. Hac, umre ve mevlüt hediyelikleri olarak tercih edilmeye pek uygun değildir.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir