Blog

Tüm Renkleriyle 33’lü Tesbih Modelleri!

Tüm Renkleriyle 33’lü Tesbih Modelleri

İslam dini açısından önemli bir yere sahip olan tesbihler, ibadetlerde Allah’ı zikretmek için kullanılmaktadır. Tesbih çeşitlerine göre 33 ya da 99 boncuktan meydana gelen bu tesbihler, her namaz sonrası çekilmekte ya da sair zamanlarda ibadet etmek amacıyla kullanılmaktadır.

Günümüzde başta Hedisam olmak üzere her mağazada pek çok tesbih çeşitleri bulabilmek mümkündür. 33’lü tesbih modelleri de bu çeşitlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Çoğu zaman tesbih tutkunlarının tercih ettiği bu modeller, aynı zamanda el tesbihi olarak da ifade edilmektedir.

Tüm Renkleriyle 33’lü Tesbih Modelleri!

tum renkleriyle 33lu tesbih modelleriTesbih üreticilerinin ve tasarımcıların çalışmaları neticesinde her renk model ve özellikte 33’lü tesbih bulabilmek mümkündür. Çeşitli zevklere sahip olan kişilere hitap eden ve binlerce kişinin beğenisini kazanan 33’lü tesbih modelleri ise şu şekildedir:

  • 33’lü Kahverengi Tesbih Modelleri

Hedisam tarafından hazırlanan ve gayet makul tesbih fiyatları ile vitrinlerde yerini alan onlarca 33’lü tesbih modelleri bulunmaktadır. Bunlardan birkaçına örnek göstermek gerekirse; farklı renklerde tesbihler, 33’lü ateş kehribar tesbih, 33’lü katalin tesbih, kaplan gözü, hematit ve cam tesbih bu modellerden yalnızca bazılarıdır.

  • Beyaz Tesbih Modelleri

Beyaz renkte olan 33’lü tesbih modelleri genellikle hac, umre ya da mevlüt hediyelikleri olarak tercih edilmektedir. Klasik tesbih türlerinden biri olan bu modeller, plastik, polyester ve bunun gibi malzemelerden üretilmektedir. İmamesinde ise zincirli bir boncuk bulunmaktadır.

  • Siyah Tesbih Modelleri

Hediyelik tesbih modellerinden bir diğeri de siyah tesbihlerdir. Çeşitli şekil ve modele ship olan bu tesbihler, genellikle kendisini ziyarete gelen yakınlarına hediye etmek üzere hacılar tarafından tercih edilmektedir. Üstelik bu modellerde tesbih fiyatları oldukça uygundur.

  • Yeşil Tesbih Modelleri

Siyah ve beyaz modellerin devamı olan yeşil tesbih modelleri, hediyelik olarak tercih edilebilecek ideal modellerdendir. Üstelik en zengin alternatife sahip olan bu modeller, oldukça kullanışlıdır.

  • 33’lü Katalin Tesbih

33’lü katalin tesbih modelleri, birine hediye edilebilecek en özel modeller arasında yer almaktadır. Her ne kadar pek fazla alternatifi bulunmasa da, en çok tercih edilen teşbihlerden biridir.

  • 33’lü Ateş Kehribar Tesbih

Yine en özel modellerden biri olan 33’lü ateş kehribar tesbih modelleri, özellikle koleksiyonerlerin tercih ettiği ve tutkunu olduğu modellerdendir. Günümüzde hemen hemen herkesin beğenisini kazanmayı başaran bu modeller, özel olarak kehribardan üretilmekte ve çeşitli renklere sahip olmaktadır.

En güzel ateş kehribar tesbih modelleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir