Blog

33’lü Tesbih Modellerimizi Gördünüz mü?

33’lü Tesbih Modellerimizi Gördünüz mü

Müslümanların namazdan sonra ya da sair zamanlarda Hz. Allah’ı zikretmek üzere kullanmış oldukları, çeşitli malzemelerden elde edilen boncuklardan meydana gelen dizilişe tesbih adı verilmektedir. Günümüzde pek çok tesbih çeşitleri bulabilmek mümkün olurken, 33’lü tesbih modelleri de, yine tesbih çeşitleri arasında yer almaktadır.

33’lü Tesbihin Anlamı

33’lü tesbih, Müslümanların Rabbini anarken ve onun sıfatlarını sayarken kullanmış oldukları, toplamda 99 adet boncuk ve bir imameden meydana gelen diziliş olarak tanımlanmaktadır. Hz. Allah’ı zikredip sevap kazanmaya yardımcı olan tesbih, her bir ismini zikretmek, namaz sonrasında Subhanallah, Elhamdülillah, Allahüekber gibi teşbihleri çekebilmek amacıyla kullanılmaktadır.

33’lü Tesbih Nasıl Çekilir?

33’lü teşbihin kullanımı oldukça basittir. Örneğin; 33 boncuktan oluşan 3 farklı aralığa sahip olan bu teşbihlerde, namaz sonrası zikir için her bir aralıkta farklı kelam zikredilmektedir. Yani buna önce ilk 33’lük kısımda Subhanallah, ikinci 33’lük kısımda Elhamdülillah, üçüncü 33’lük kısımda ise Allahuekber denmektedir.

33’lü Tesbih Modellerimizi Gördünüz mü?

33lu tesbih modellerimizi gordunuz muHedisam tarafından alıcılarına sunulan 33’lü tesbih modelleri değişiklik gösterirken, bu kategoride onlarca model bulabilmek mümkündür. Üstelik birbirinden uygun tesbih fiyatları ile alıcılarına sunulan bu modeller, farklı türden renk ve taşlarla tasarlanmıştır.

Hediyelik tesbih, bir Müslümanın başka bir Müslümana verebileceği en güzel, anlamlı ve en değerli hediyelerden biri olarak değerlendirilmektedir. Dolayısıyla hediye tercihinde bulunmadan önce Hedisam’ın tesbih modellerine bakmakta fayda görülmektedir.

Hedisam’ın 33’lü tesbih modellerine bakılacak olursa; imamesi püsküllü ve zincirli modelleri, kırmızı, bordo, siyah, krem ve yeşil renkli modelleri, cam arpa modeller, taraftar tesbihleri, fırınlı polyester iri boncuklu modeller, arpa 33’lü modeller, cam 33’lü modeller, fırınlı polyester modeller, kehribar tozu arpa tesbih, lapis taşı, kristal cam, hematit, kapalin, kaplan gözü, plastik ve renkli cam gibi modeller, Hedisam’ın 33’lü tesbih modelleri arasında yer almaktadır.

Hedisam’ın tesbih fiyatları oldukça uygun olurken, günümüzde pek çok kişi bu tesbihleri hac hediyelikleri, umre hediyelikleri ya da mevlit hediyelikleri olarak da satın alabilmektedir. Bu modelleri tek olarak satın almak mümkün olacağı gibi, toplu olarak satın almak da mümkündür.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir