Blog

99’lu Zeytin Ağacı Tesbih Modelleri ve Özellikleri!

99’lu Zeytin Ağacı Tesbih Modelleri ve Özellikleri

Tesbih, Müslümanlar açısından önemli bir yere sahip olan ibadet araçlarından biridir. Plastik, kuka, kehribar hematit taşı, katalin ve bunun gibi pek çok materyalden elde edilen tesbih çeşitleri, günümüzde oldukça zengin bir alternatife sahiptir. 99’lu zeytin ağacı tesbih de, bu tesbih çeşitlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hedisam tarafından 99’lu tesbih olarak hazırlanan zeytin ağacı tesbihleri, genellikle bir deste halinde satılmaktadır. Bunun nedeni ise, zeytin ağacı tesbih türlerinin hac ve umre ziyaretleri ya da mevlütler için ideal bir hediyelik ürün oluşudur.

Günümüzde pek çok insan hac, umre ve mevlüt hediyelikleri için farklı alternatif arayışında bulunurken, Hedisam’ın 99’lu Zeytin Ağacı Tesbih modeli, en ideal hediyeliklerden biridir. Üstelik toplu olarak alındığında, tekli alımlara kıyasla daha uygu fiyatlara mal olan bu özel tesbihler, hemen hemen her zevkine uygun olacak modeldedir. Herhangi bir kimyasal ya da cila içermediğinden, tamamen doğal olduğundan insan sağlığını da destekleyebilmektedir.

Zeytin Ağacı Tesbih Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

99lu zeytin agaci tesbih modelleri ve ozellikleriZeytin ağacı tesbih modellerinin en önemli özelliği, özel olarak zeytin ağacından elde ediliyor olmasıdır. 33’lü modelleri günlük kullanıma uygun olurken, 99’lu modelleri ise namaz tesbihi olarak kullanılmaktadır. Tamamen el işçiliği ile üretilmesi, herhangi bir yapay madde içermemesi ve boya, cila gibi maddelerin kullanılmamış olması, yine zeytin ağacından elde edilen tesbihlerin özelliklerindendir.

Zeytin Ağacından Yapılan Tesbihler Nasıl Parlatılır?

Zeytin ağacı tesbihi gibi özel tesbihlerin bakımı oldukça önemlidir. Temizliği, parlatılması gibi konularda özel ilgi gerektiren bu tesbihler, ancak bu şekilde uzun ömürlü olarak kullanılmaktadır.

Zeytin ağacından yapılan tesbihlerin parlatılabilmesi için yumuşa bir bez ve ispirto yardımıyla temizlenmesi gereklidir. Ayrıca düzenli olarak kullanılan zeytin ağacı tesbihleri zaman içerisinde parlama ve renk değişimine uğrayacaktır.

Babanıza Hediye Edebilirsiniz   

Zeytin ağacından yapılan bu tesbihlerin insan sağlığına büyük faydaları dokunmaktadır. Özel işçilikle işlenen, doğal ve sağlıklı olan bu tesbih modelleri, özel ve kıymetli insanlar hediye edilebilmektedir. Örneğin; babanız için hediye edebileceğiniz en güzel hediyelik tesbih modellerinden biri olarak değerlendirilen zeytin ağacı tesbihi, oldukça kıymetli ve anlamlı bir hediye olacaktır.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir