Blog

Birbirinden Farklı Hediyelik Tesbih Modelleri!

Birbirinden farkli hediyelik tesbih modelleri

Günümüzde hemen hemen her Müslüman tarafından kullanılan tesbihler, namaz sonrasında Allah’ı zikretmek ya da sair zamanlarda ibadet etmek için kullanılmaktadır. 99’lu, 33’lü ya da 1000’li olarak üretilen tesbihler, tesbih çeşitlerine göre namaz sonrasında ya da günlük hayatta kullanılabilmektedir.

99’lu tesbihler, namaz sonrası zikir için, 1000’li tesbihler ibadet için üretilen tesbihlerdir. Tesbih çeşitlerinden bir diğeri de 33’lü tesbihler olurken, bu tesbihler ise daha çok günlük kullanıma uygun olmakla beraber pek çok erkek tarafından aksesuar olarak da kullanılabilmektedir.

Hac, Umre ve Mevlüt Hediyelikleri Olarak Tesbih Modelleri

Birbirinden Farklı Hediyelik Tesbih Modelleriİslamiyet’te ayrı bir yere sahip olan tesbihler, bir Müslümanın başka bir Müslümana verebilece en anlamlı ve manevi değeri yüksek bir hediyelik olmaktadır. Bu doğrultuda günümüzde onlarca farklı hediyelik tesbih modelleri bulabilmek mümkün olurken, bu tesbihler tercihe göre namaz tesbihi ya da günlük kullanıma uygun tesbihlerden olabilmektedir.

Namaz tesbihleri genellikle hac, umre ve mevlüt hediyelikleri olarak tercih edilen modellerdendir. Toplu olarak da satın alınabilen bu tesbihler, incili, plastik, katalin, püsküllü, aksesuarlı ve bu gibi pek çok farklı modele sahip olabilmektedir. Ayrıca bu gibi durumlar için seccade, takke gibi diğer parçalarla birleştirilerek set halinde de hediye sunulabilmektedir.

Sevdiklerinize Verebileceğiniz Kıymetli Tesbihler

Hediyelik tesbih modelleri yalnızca namaz tesbihleri ile sınırlı değildir. Hediyelik tesbih denildiğinde akla ilk gelen tesbihler 33’lü tesbih modelleridir. 33’lü tesbihler genellikle özel işçiliklerle ve kıymetli materyallerle elde edilmektedir. Örneğin; kehribar tesbihler, kuka tesbihler, doğal taş tesbihler, fildişi tesbihler ve buffalo boynuzu tesbihler özel yapım tesbih olmakla beraber, sevdiklerinize verebileceğiniz en özel hediyelikler arasında yer almaktadır.

Her Türlü Tesbih Modelleri Hedisam’da!

Hedisam bünyesinde her türlü dini hediyelik eşya bulunurken, onlarca farklı tesbih modeli de bu hediyeliklerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Üstelik günümüzde insanların birbirine verebileceği oldukça değerli bir hediyelik olabilme niteliğine sahip olan tesbihler, genellikle her bütçeye hitap edebilmektedir. Üstelik tercihe göre toplu olarak satın alınabilecek olan tesbih modellerini de yine Hedisam’da bulabilmek mümkündür.

Sizlerde Hedisam’ın en şık tesbih modellerini görebilmek ve hediyelik tesbih fiyatları hakkında bilgi edinmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir