Blog

Cami İş Yeri ve Ev için Vakitmatik Kullanabilirsiniz!

Cami is yeri ve ev icin vakitmatik kullanabilirsiniz

Vakitmatik, Müslümanlar üzerine farz kılınan 5 vakit namazın hangi vakitte girdiğini gösteren bir tür saat olarak tanımlanmaktadır. Uzun zamandır camilerde cami malzemeleri olarak kullanılan vakitmatik, teknolojinin gelişmesi ile beraber bu çağa ayak uydurarak dijital vakitmatik halini almıştır.

Dijital vakitmatik, pil ya da elektrik ile çalışan, namaz vakitlerinin ayarı otomatik olarak yapılan ve hem tüm Türkiye’nin, hem de pek çok ülkenin namaz vakitlerini de gösterilebilmektedir. Daha çok camii saati olarak isimlendirilen bu saat, yalnızca camilerde değil, aynı zamanda ofislerde, iş yerlerinde ve evlerde de kullanılabilmektedir.

İş Yeriniz için Vakitmatik Kullanabilirsiniz!

cami is yeri ve ev icin vakitmatik kullanabilirsiniz 1Dijital vakitmatik, her ne kadar cami malzemeleri arasında yer alsa da, iş yerleri ve ofislerde de kullanılabilmektedir. Ofis için vakitmatik modelleri bulabilmek mümkün olurken, bu modeller aynı zamanda ezan okuyabilme özelliği ile bilinmektedir. Örneğin; öğle vakti geldiğinde kendiliğinden ezan okuyarak, vaktin girdiğini haber vermektedir. Elektrikler kesik olduğunda pille çalışmaya devam edebilen dijital vakitmatik, aynı zamanda bulunduğu ortamın sıcaklık derecesini de gösterebilmektedir.

Eviniz İçin Dijital Vakitmatik Kullanabilirsiniz!

Günümüzde dijital vakitmatikler pek çok modelde olabilirken, ev tipi vakitmatik de bu modeller arasında yer almaktadır. Bu gibi model, ofisler için tasarlanan modellerde olduğu üzere namaz vakitlerinde ezan okumakta, günün tarihini ve güncel saati gösterebilmekte, farklı illerin namaz vakitlerini de okuyabilmektedir.

Ev için vakitmatik genellikle camilerden uzak yerlerde bulunan ve ezanın duyulmadığı evlerde gereklidir. Bu sayede Müslümanlar sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı namaz vakitlerinin hangi saatte girdiğini öğrenebilmekte ve buna göre namazlarını eda edebilmektedir.

Her Alanda Kullanabilmek İçin Vakitmatikleri Hedisam’da Bulabilirsiniz!

Camiler için vakitmatik modellerini alıcılarına sunan Hedisam, aynı zamanda evler, ofisler ve iş yerleri için de pek çok modelini sunmaktadır. Ev ve ofisler için tasarlanan modellerde daha çok ezan okuma özelliği ön plana çıkarken, camiler için vakitmatik modellerinde ise imsak vaktine kadar pek çok vaktin saati gösterilirken, ezan okuma özelliği bulunmamaktadır. Üstelik illerin plaka kodu girilerek her ilin vakitlerine de ulaşılabilmektedir.

Sizlerde evleriniz, ofisleriniz ya da camileriniz için ihtiyaç duyduğunu vakitmatik modelleri ve dijital vakitmatik fiyatları hakkında bilgi edinmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir