Blog

Camiler için Dijital Vakitmatik!

Camiler icin digital vakitmatik

Camiler, Müslümanların üzerine farz olan beş vakit namazını cemaatle kılabilmek, ibadetlerini yerine getirmek üzere toplanmış oldukları ibadethanelerdir. Günümüzde hemen hemen her semtte, mahallede bulunan camilerde, Müslümanların ibadetlerine yardımcı olabilecek bazı malzemeler bulunmaktadır. Dijital vakitmatik de en önemli cami malzemelerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Camilerin olmazsa olmazlarından olan dijital vakitmatik, her vaktin namaz vaktini göstermektedir. Bu sayede insanlar vakitleri göz önünde bulundurarak namazlarını kılabilmektedir.

Cami İçin Dijital Vakitmatik Nedir? Ne İşe Yarar?

Camiler için dijital vakitmatik, sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı namazlarının vakitlerini gösteren bir tür saat olarak ifade edilmektedir. Bugün her caminin ihtiyaçları arasında yer alan bu vakitmatikler, günümüz teknolojisi sayesinde dijital olarak hazırlanmıştır.

Camiye gelen Müslümanlar namazlarını eda edebilmek için vaktin girip girmediğini bu camiler için dijital vakitmatik sayesinde görebilmektedir.

Dijital Vakitmatik İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz!

camiler icin dijital vakitmatikCami malzemeleri arasında yer alan dijital vakitmatikler, dini malzeme satışı gerçekleştirilen pek çok işletmede bulunabilmektedir. Hedisam.com da bu işletmelerden biridir.

Hedisam.com üzerinden kolaylıkla temin edilebilen dijital vakitmatikler, farklı modellerde olabilmektedir. Standart bir vakitmatikte tarih, saat, sıcaklık derecesi, imsak, sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı namaz vakitleri gibi bilgilere erişebilmek mümkündür. Uzaktan kumandalı olan ve kolaylıkla ayarlanabilen bu vakitmatikler, aynı zamanda 81 ilin plaka kodu girildiğinde her ilin namaz vakitlerini de gösterebilmektedir. Düşük miktarda güç tüketmesi, camiler için estetik bir görünüme sahip olması, bulunulan noktaların enlem ve boylamlarını girebilme olanağı sağlaması ve T. C. Diyanet Bakanlığının hazırlamış olduğu vakitler ile uyumlu oluşu, bu vakitmatiklerin özellikleri arasında yer almaktadır.

Diğer Cami Malzemelerimizi de Gördünüz Mü?

Camiler için dijital vakitmatiklerin yanı sıra daha başka pek çok malzemeye daha ihtiyaç duyulmaktadır. Örneğin; cenaze levazımatı, tesbih askısı, rahle, asansörlü rahle, Kur’anı Kerim ve bunun gibi pek çok malzeme, cami malzemeleri arasında yer almaktadır.

Günümüzde gerek camilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek, gerekse Müslümanların gereksinimlerini sağlayabilmek adına her türlü eşyayı Hedisam.com üzerinden temin edebilmek mümkündür. Bu gibi eşyalar için sitemizi ziyaret edebilir, ürünler ya da vakitmatik fiyatları hakkında bilgi edinebilmek mümkündür.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir