Blog

Damla Kehribar Tesbih Modelleri!

Damla kehribar tesbih modelleri

Damla kehribar tesbih modelleri, kehribar tesbihler ve hatta genel olarak tesbih çeşitleri arasında en değerli ve özel olan tesbih modellerinden biridir. Normal şartlarda kehribar doğada nadir bulunan bir balçık olduğundan kıymetli olurken, damla kehribar ise saf kehribardan meydana geldiği için kıymetli olan bir tesbih türüdür.

Damla kehribar tesbih modelleri tümüyle doğal ve katkısız olan kehribar teşbihlerdendir. Dolayısıyla doğal kehribar renginde olan bu tesbihler, bu denli değerli olduğundan günümüzde pek çok sahtesi üretilebilmektedir. Bu gibi durumlar karşısında insanların en çok merak ettiği konulardan biri ise orijinal damla kehribarın nasıl anlaşılabileceğidir.

Orijinal Damla Kehribar Nasıl Anlaşılır?

Damla kehribar tesbih modelleri piyasada bulunan en kıymetli tesbih çeşitlerinden biri olduğundan bugün binlerce sahtesi üretilebilmektedir. Bu gibi durumlar karşısında mağdur olmamak adına orijinal damla kehribarın ayırt edilebilmesi için bazı yöntemler bulunmaktadır. Örneğin; aseton, tuzlu su, UV ışık, kızgın tel ya da iğne ve elektrostatik gibi yöntemler, orijinal damla kehribarın anlaşılabilmesi için uygulanabilecek olan yöntemlerdir.

En basit yol tuzlu su testidir. Damla kehribar yapı itibari ile oldukça hafif olan bir taştır. Orijinal kehribar yüzde 10 ve üzeri tuz oranına sahip olan suyun içerisine bırakıldığında suyun dibine batmayıp yüzeyinde kalmaktadır. Suyun dibine batan kehribarlar ise genellikle plastik alaşımlı olan modellerdir.

Damla Kehribar Tesbih Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Damla Kehribar Tesbih Modelleri 1Oldukça değerli bir taş olması sebebiyle önemli bir hediyelik tesbih olarak tercih edilebilen damla kehribar tesbihler, zaman zaman bakıma ihtiyaç duyabilmektedir. Özellikle de insanların üzerindeki negatif enerjiyi topladığından 15 günde bir arındırılması gereken bu tesbihler, toprak üzerinde 24 saat bekletilerek kötü enerjiden arındırılabilmektedir.

Genel olarak damla kehribar tesbih temizliği ise ılık su ve sabun ile yapılabilmektedir. Ancak temizlik işlemi esnasında tesbihni çok sıcak ya da çok soğuk suya temas etmemesi konusunda dikkat edilmelidir.

Damla Kehribar Tesbih Modelleri

Damla kehribar tesbihler her ne kadar ideal bir hediyelik olsa da, oldukça değerli bir tesbih olduğundan mevlüt hediyelikleri olarak tercih edilmeye uygun değildir. Pek çok farklı modelde ve en fazla 4 farklı ren seçeneği ile alıcılarına sunulan bu gibi tesbih fiyatları ise oldukça pahalı olması ile bilinmektedir.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir