Blog

En İyi Sıkma Kehribar Tesbih Modelleri

En İyi Sıkma Kehribar Tesbih Modelleri

Tesbih, Müslümanların ibadet amacıyla kullandıkları ve belirli bri sayıdaki boncukların bir ipe dizilmesiyle elde edilen bir ibadet aracıdır. Kullanım yerine göre 33’lü ya da 99’lu olarak bulunan tesbih çeşitleri, pek çok farklı renk, model ve materyalden elde edilebilmektedir. Sıkma kehribar tesbih modelleri de, bu tesbih çeşitlerinden bir olarak karşımıza çıkmaktadır.

Neden Sıkma Kehribar Tesbih Almalısınız?

Özellikle erkekler tarafından oldukça rağbet gören sıkma kehribar tesbih modelleri, genellikle 33’lü tesbih çeşidinde özel olarak imal edilmektedir. Özel tesbih kategorisinde değerlendirilen bu tesbihler bir tür çam ağacının gövdesinde kendiliğinden ortaya çıkan reçineden elde edilmektedir. Üstelik özel bir işçilikle usta elinden çıkarılan bu tesbihler, daha çok tesbih sevdalılarını cezbetmektedir. Bu gibi niteliklere sahip olan sıkma kehribar tesbih modelleri, hemen hemen herkesin sahip olması gereken modellerden biridir.

En İyi Sıkma Kehribar Tesbih Modelleri

en iyi sikma kehribar tesbih modelleriSıkma kehribar modelleri konusunda oldukça iddialı olan Hedisam, onlarca modelini alıcılarına sunmaktadır. Silindir 33’lü Pres Kehribar Parçacıklı model, Damla Kehribal Gümüş Püskül, Ateş Sıkma Kehribar Sarı, Ateş Sıkma Kehribar Kazaz Püskül, Arpa Sıkma Kehribar, Yeni Osmanlı Sıkma Kehribar ve bu modellerin türevleri, Hedisam’ın en güzel sıkma kehribar modelleri arasında yer almaktadır. Her biri usta işçiliklerde hazırlanan bu modeller, uygun fiyatlar ile alıcılarına sunulmaktadır. Üstelik her zevke uygun bir sıkma kehribar tesbih modeli bulabilmek de mümkündür.

Hediyelik Tesbih Modellerimizi de Gördünüz Mü?

Hedisam, müşterilerine yalnızca sıkma kehribar tesbih modelleri ile hizmet vermemektedir. Aynı zamanda deve kemiği, fil dişi, akik, mercan, koş boynuzu bufalo boynuzu ve bunun gibi pek çok farklı alternatiflerle tesbih modelleri sunan Hedisam, bu gibi özel teşbihlerini ya da müşterilerin kendisine ya da sevdiklerine hediyelik tesbih olarak sunmaktadır. Fakat bu modeller, hac, umre ya da mevlüt için uygun bir hediyelik tesbih değildir.

Hac ve umreden dönen ya da mevlüt okutmak isteyenler gelen misafirlerine verebileceği hediye tesbihler genellikle kristal, cam, plastik ve bu gibi malzemelerden elde edilen tesbihlerdir. Örneğin; cam kesme kristal tesbih modelleri, ideal bir mevlüt hediyelikleri olabilmektedir.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir