Blog

Birbirinden Farklı Ayyıldız Cami Alemi Modelleri!

Cami alemi, Türk – İslam sanatında önemli bir yere sahip olan, camilerde, medreselerde, türbeler, imarethanelerde ve bunun gibi dini ya da içtimai yapılan kubbe ve minarelerinde kullanılan bir tür tepelik şeklinde tanımlanmaktadır. Minare ve kubbelerin kurşun levhalarının üzerine yerleştirilen cami alemi, mimari bir gereklilik olmakla beraber en temel cami malzemelerinden biridir.

Cami Malzemeleri Nelerdir?

Camiler, Müslümanların toplu olarak ibadet ettikleri, namaz kıldıkları ve Hz. Allah’ı andıkları bir ibadethanedir. Müslümanların ibadetlerine kolaylık sağlamak amacıyla camilerde bulunması gereken bazı eşyalar vardır. Bu eşyalara cami malzemeleri adı verilmektedir.

Günümüzde her cami için gerekli olan bazı cami malzemelerine örnek göstermek gerekirse; plastik hasırlar, tesbih askıları, tesbihler, seccadeler, rahleler ve hatta cami alemleri, her caminin ihtiyacı olarak gösterilebilmektedir.

Cami Alemi Nedir?

birbirinden farkli ayyildiz cami alemi modelleriCami, imarethane, türbe, medrese ve bu gibi dini içtimai yapıların kubbe ve minarelerinde kullanılan bir tepeliktir. Türk – İslam sanatında mimari bir gereklilik olarak kullanılan cami alemi, genellikle altın sarısı renginde ve hilal ya da Ayyıldız şeklinde tasarlanmaktadır. Bu gibi cami alemi modellerinin anlamı ise İslamiyet’in sembolü olan Hilal’i ve Türk’ün sembolü olan Ay Yıldız’ı temsil etmesidir.

Günümüzde pek çok farklı modellerde ve işlemelerle elde edilen cami alemi modelleri bulabilmek mümkündür. Hedisam bünyesinde de bulunabilen dekoratif cami alemi modelleri, her ihtiyacı karşılayabilecek niteliktedir.

Birbirinde Farklı Ayyıldız Cami Alemi Modelleri!

En güzel Ayyıldız cami alemi modellerine sahip olan Hedisam.com, bu alanda müşterilerine kaliteli ve eşsiz bir alışveriş deneyimi sunmaktadır. Her biri birbirinden şık, gösterişçi ve özel işçiliklerle hazırlanan bu Ayyıldız cami alemi modelleri, ihtiyaca göre farklı boyutlara da sahip olurken, camilerin iç ya da dış dekorasyonunda kullanılabilmektedir.

Hedisam bünyesinde bulunan Ayyıldız cami alemi modelleri genellikle 20 cm’den başlayarak 200 cm’ye kadar çıkmaktadır. Ayrıca oldukça uygun cami alemi fiyatları yine Hedisam’da bulunurken, internet sitesi üzerinden oluşturulan siparişlerde ülkenin her noktasına gönderi imkanı sağlanabilmektedir.

Sizlerde camiler, türbeler, medreseler ve bu gibi alanların ihtiyacını karşılayabilmek adına cami alemi siparişi verebilir ya da model ve fiyat bilgisi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir