Blog

Hediyelik Rahle mi Arıyor Ama Ne Alacağınızı Bilmiyor Musunuz?

Hediyelik rahle mi ariyor ama ne alacaginizi bilmiyor musunuz

Rahle, başta Kur’anı Kerim olmak üzere önemli kitapların üzerinde okunması, yazılması gibi amaçlarla tasarlanmış olan küçük bir masadır. Cami malzemeleri arasında yer alan rahle, aynı zamanda mescit, Kur’an Kursu ve bu gibi yerlerde de kullanılabilmektedir. Kullanım amacına ve yerine göre farklı çeşitlere ve modellere sahip olurken, günümüzde en çok tercih edilen rahle modelleri ise ahşap olanlardır.

Ahşap rahleler ve asansörlü rahle modelleri, camilerde en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Gerek camilerin ihtiyaçlarını karşılamak, gerekse sevdiklerinize hediye etmek üzere satın alabileceğiniz bu rahle modellerinin yanında plastik, metal, taşlı ve gümüş rahle modelleri de bulunmaktadır.

Rahle Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

hediyelik rahle mi ariyor ama ne alacaginizi bilmiyor musunuz 1Rahle satın alırken dikkat edilmesi gereken pek çok konu bulunmaktadır. Örneğin; tercih edilecek olan rahle çeşitleri, kullanılacak olduğu yere göre belirlenmelidir. Bunun ile beraber malzemesinin sağlam ya da aksamlarının çalışır olması gibi durumlar da önem teşkil etmektedir.

  • Ahşap Rahle Modelleri

Cami malzemeleri arasında en sık karşılaştığımız eşyalardan biri de ahşap rahle modelleridir. Aynı zamanda insanların birbirinde verebileceği en güzel hediyelik rahle modellerinden biri olan ahşap rahleleri tercih ederken, hangi ağaçtan yapılmış olduğu hakkında bilgi edinmek gereklidir.

  • Oyma Desenli Rahleler

Oyma desenli rahleler, yine oldukça ideal bir hediyelik rahle olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu gibi modelleri tercih ederken ıhlamur, ceviz, çam, meşe gibi ağaçlardan biri ile elde edildiğini bilmek gerekir.

  • Gümüş Rahle

Gümüş rahleler, oldukça şık bir tasarıma sahip olan rahle modellerinden biridir. Genellikle camilerde, Kur’an Kurslarında gerçekleştirilen özel programlar için tercih edilen bu rahlelerin gerçek gümüşten üretilmiş olduğuna dikkat edilmelidir.

  • Taşlı Rahle

Özel programlarda tercih edilen rahle modellerinden bir diğeri de taşlı rahledir. Bu modelde bir rahle alırken dikkat edilmesi gereken konu ise taşlarının sağlam olup olmadığı, düşme ihtimali gibi durumlardır.

  • Asansörlü (Ayarlanabilir) Rahleler

Camiler için oldukça gerekli bir malzeme olan asansörlü rahleleri satın alırken, ayarlanabilir olduğundan emin olunması gereklidir. Öte yandan aksamlarının çalışıyor olması, parçalarının tam olmasına da dikkat etmek gereklidir.

Gerek kendi ihtiyacınız, gerekse sevdiklerinize hediye edebilmek için her türden rahle modelini Hedisam’da bulabilirsiniz. En güzel modeller ve rahle fiyatları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir