Blog

Takke Nereden Alınır?

Merak edenler icin takke nereden alinir

İslamiyet’te erkeklerin namaz kılarken başını örttükleri bir tür aksesuar olarak ifade edilen takke, bez ya da el örgüsünden yapılan ve yarımküre şeklinde olan bir örtüdür. Geçmişten günümüze kadar kullanılagelen takke, Müslümanlar üzerinde herhangi bir zorunluluk ifade etmezken, hükmü ise sünnet olarak bilinmektedir. Bu durumda tercihe göre kullanılabilen takke, kullanıldığı takdirde daha hayırlı ve daha sevaptır. Üstelik bu baş örtüsünü kullanmak isteyenler için günümüzde birbirinden farklı takke modelleri bulabilmek mümkün olurken, en sık tercih edilen modeller ise kalıp ve dantel takkelerdir.

Takke Nereden Alınır?

Takke Nereden Alınırİslam dininde özellikle namaz kılındığı esnada kullanılan takke, iplik ile örülerek ya da kumaş ile dikilerek elde edilmektedir. Kimi insanlar kendileri ya da yakınları için eve örerek ya da dikerek takke elde edebilirken, kimileri ise hazır olarak satın almayı tercih etmektedir.

Takke edinmek isteyen Müslümanların en çok merak ettiği ve araştırmasını yaptığı konulardan biri de “Takke nereden alınır?” sorusunun cevabıdır. Bu gibi din açısından gerekli eşyalar genellik dini malzemeler, hac malzemeleri ve hediyelik eşya satılan yerlerden temin edilebilmektedir. Bu tarz işletmelerden biri de Hedisam’dır.

Hedisam.com üzerinden de kolaylıkla sipariş edebilmenin mümkün olduğu takkeler, kısa süre içerisinde adrese teslim edilebilmektedir. Üstelik piyasaya kıyasla takke fiyatları bakımından da oldukça uygun koşullarda hizmet veren Hedisam, birbirinden şık, renkli ve kaliteli takkelerini alıcılarına sunmaktadır.

Takke Çeşitleri Hedisam.com’da

Eski zamanlara nazaran günümüzde oldukça yaygın bir şekilde kullanılan ve gelişen teknoloji ile beraber farklı yöntemler ile üretimi gerçekleştirilen takkeler çeşitlilik gösterebilmektedir. Günümüzde en çok kullanılan ve üretilen takke çeşitlerinden bahsetmek gerekirse; bez takke, jelatinli takke, kalıp takke, yün örme orlon papak, hacı takkesi, el örmesi takke, dantel takke ve hatta Osmanlı fesi olarak örneklendirilebilmektedir.

Hedisam.com üzerinden de bulabileceğiniz takke çeşitli, renk renk, desen desen olması ile dikkat çekmektedir. Daha çok el örmesi dantel takke, desenli orlon papak, el örmesi orlon hacı papak ve jelatinli papak gibi takke türleri ve modelleri bulunan Hedisam’da, beyazdan yeşile, hardal sarısından kahverengiye ve hatta parlamant mavisine varana kadar onlarca farklı renk alternatifi bulabilmek mümkündür.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir