Blog

Lapis Taşı Tesbih Modelleri Hedisam.com’da

Lapis tasi tesbih modelleri hedisam com da

Lapis taşı, doğada kendiliğinden ortaya çıkan özel taşlardan biridir. Gökyüzünün sembolü olarak nitelendirilen bu taş günümüzde pek çok farklı alanda kullanılabilirken, tesbihler bu taşın kullanıldığı alanlardan biridir. Üstelik lapis taşı tesbihler, insanların en çok ilgi gösterdiği tesbih çeşitleri arasında yer almaktadır.

Lapis taşı tesbih modelleri oldukça şık bir görünüme sahip olan tesbih modellerindendir. Doğal taşların büyüsüne inanan kişiler için önemli bir yere sahip olan bu tesbih çeşitleri, sevdikleriniz için sunabileceğiniz oldukça özel bir hediyelik tesbih modeli olarak tercih edilebilmektedir. Üstelik bu modele sahip tesbih fiyatları oldukça uygun olabilmektedir.

Lapis Taşı Tesbih Nedir?

Lapis taşı tesbih, adından da anlaşılacağı üzere doğada kendiliğinden bulunan ve lapis adı verilen özel bir taştan elde edilen tesbihlerdir. Lapiz lazuli adı ile de bilinen bu taş, özellikleri bakımından oldukça güçlü olurken, bu taştan elde edilen tesbih modelleri de aynı güce sahip olması ile bilinmektedir.

Lapis Taşı Tesbih Özellikleri Nelerdir?

Lapis Taşı Tesbih Modelleri Hedisam.com’daLapis taşı tesbih modelleri şık görünümünün yanı sıra pek çok farklı özelliğe de sahiptir. Özellikle de insan sağlığına olan faydaları ile bilinen bu tesbihler, tansiyonu dengeleyebilmekte, melankoli ve depresyonu ortadan kaldırabilmekte, kemikleri güçlendirmekte ve kaygıları azaltmaktadır.

Lapis taşı tesbih modellerinin faydaları bu kadarla sınırlı kalmazken, tiroid bezlerinin doğru bir şekilde çalışmasını sağlaması, fiziksel yetenekler ile iletişim becerilerini güçlendirmesi, solunum ve sinir sistemi bozukluklarına iyi gelmesi, yine bu tesbihin faydaları arasında yer almaktadır.

Tüm bunların yanı sıra yaydığı enerji ile insanların başını döndürebilecek kadar güçlü olan lapis taşı tesbih modellerinin dikkatli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Dolayısıyla bu denli kıymetli bir taştan elde edilen tesbihleri dilerseniz mevlüt hediyelikleri ya da özel bir hediyelik olarak tercih edebilirsiniz.

Lapis Taşı Tesbih Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Lapis taşı tesbihlerin bakımı ve temizliği oldukça hassas bir konudur. Bu tesbihlerin bakımı esnasında su ve sabun kullanılmaması gereklidir. Bunun nedeni ise suyun lapis taşını matlaştırıyor, parlaklığını gideriyor olmasıdır. Bunun yerine lapis taşı tesbihleri yaklaşık olarak 30 dakika boyunca güneşin altında beklemek, tesbihlerin temizliği açısından ideal bir yöntem olarak kullanılmaktadır.

Kendiniz ya da değer verdiğiniz insanlar için tercih edeceğiniz lapis taşı tesbih fiyatları uygun olurken, Hedisam bünyesinde de bulabileceğiniz bu tesbihler dilediğiniz adrese gönderilebilmektedir.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir