Blog

Tesbihlerde Geçmişin İzini Taşıyan Tasarımlar!

Tesbihlerde Geçmişin İzini Taşıyan Tasarımlar

Günümüzde her ne kadar eskiye nazaran modern tasarımlarla üretiliyor olsalar da, bugün tesbih modellerinin her biri kültürel bir nitelik taşıdığı gibi eskinin de izini sürdüren bir aksesuar özelliğini barındırmaktadır. Özellikle Osmanlı devlet armalı ve tuğralı modellerin her biri, Türk erkeğinin kökenine ait izleri taşımaktadır.

Dedelerimizin ellerinde her daim gördüğümüz ve görmeye devam ettiğimiz tesbihler, bugün yeni neslin de bu adete devam etmesi açısından günümüze uyarlanarak daha modern şekilde tasarımlarla üretilip, kullanıcılarına sunulmaktadır. Necet taşından elde edilerek padişah tesbihi unvanını kazanan bir model veya kehribar tesbih modelleri çeşitlerin her biri geçmişten günümüze kadar kullanılan modelleri içermektedir.

Ayrıca oltu taşından birçok işlemeyle farklı modellerin üretilmesi de yine eskilerden bugüne kullanılan ürünleri içermektedir. Dolayısıyla baylar bu geniş ürün yelpazesinden kendilerine istedikleri bir modeli seçebilirken, kadınlarda eşlerine, sevgililerine ya da babalarına özenle tasarlanmış tesbih modellerinden birini seçerek hediye edebilirler. Erkeğe hediye edilebilecek anlamlı ürünlerden ilk sırada yerini alan tesbihler, kullanıcısının tarzına uygun seçildiğinde çok daha anlamlı ve değerli olacaktır.

Tesbihler her zaman ve her yerde dikkat çekmeyi başaran aksesuar çeşitlerindendir. Bu kapsamda da çok fazla tercih edilir. Tesbihler titiz işçilik ile hazırlanıp, satışa sunulmaktadır. Ancak kaliteli teşbihleri anlamak için bilgi sahibi olmak gerekir. Hedisam.com’da akik, mercan, koç boynuzu, hematit, kristal ve daha tüm çeşitlerini bulabilirsiniz. Tesibihlerin yanı sıra çeşitli seccade modelleri, hac ve umre paketleri, dini hediyelik tablo modelleri için Hedisam.com’u tercih edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir