Blog

Turkuaz Taşı Tesbih Modelleri!

Turkuaz tasi tesbih modelleri

Günümüzde birbirinden farklı tesbih çeşitleri bulabilmek mümkün olurken, son dönemlerde oldukça popüler hale gelenler ise doğal taşlardan elde edilen tesbihlerdir. Turkuaz taşı tesbih modelleri de, pek çok insanın yoğun bir ilgi gösterdiği tesbih çeşitlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Firuze taşı olarak da bilinen turkuaz taşı, günümüzde pek çok aksesuarın yapımında kullanılırken, tesbihler de bu aksesuarlardan biridir. Kullanıcısına çeşitli alanlarda fayda sağlayan turkuaz taşı tesbihler, rengi ve modelleri ile de dikkat çekebilmektedir.

Turkuaz Taşı Tesbih Özellikleri Nelerdir?

Doğada kendiliğinden ortaya çıkan kıymetli taşlardan biri de turkuaz taşıdır. Tesbih tutkunlarına fayda sağlayabilmesi ve şık bir aksesuar olarak kullanılabilmesi amacıyla tesbih yapımında da kullanılan turkuaz taşı, bir denge taşı olarak nitelendirilmektedir. Bu durumda turkuaz taşı tesbih modelleri de insan bedeninin tam manasıyla bir denge içerisinde olmasını sağlayabilmektedir.

Turkuaz taşı tesbih modellerinin aynı zamanda insanları kemik erimesine ve nazara karşı koruduğu bilinirken, migreni ve öksürüğü hafifletmesi, kan dolaşımını düzenlemesi, solunum yolları ve ciğerleri rahatlatması, kişinin ruhsal açıdan dingin, genç ve güçlü olmasını sağlaması, yine bu taşlardan elde edilen tesbihlerin özellikleri arasında yer almaktadır. Dolayısıyla gerek kadınlar, gerekse erkekler için ideal bir hediyelik tesbih olarak tercih edilebilmektedir.

Turkuaz Taşı Tesbih Nasıl Anlaşılır?

Turkuaz Taşı Tesbih ModelleriTurkuaz taşı tesbih modelleri özel yapım tesbihler olduğundan günümüzde pek çok fırsatçı tarafından sahteleri üretilmektedir. Gerçeği ile sahtesi arasındaki farklı anlayabilmek ve her iki isini ayırt edebilmek için çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Örneğin; normal şartlarda ele alındığında dahi ayrıştırılabilen bu tesbihler, aynı zamanda taşın kırılması ile de anlaşılabilmektedir.

Turkuaz Taşı Tesbih Modelleri Hedisam’da!

Uzun yıllardır müşterilerine dini hediyelik ürünler ile hizmet veren Hedisam, bünyesinde onlarca farklı tesbih modeline yer vermektedir. Turkuaz taşı tesbihler de Hedisam bünyesinde yer alan tesbih modellerindendir.

Günümüzde daha çok özel bir hediyelik olarak tercih edilen bu tesbihler, aynı zamanda hac, umre ve mevlüt hediyelikleri olarak da satın alınabilmektedir. Üstelik piyasadaki en uygun tesbih fiyatlarına sahip ola Hedisam, müşterilerine ödeme kolaylığı sağlayabilmektedir.

Sizlerde tasarım harikası turkuaz tesbihleri görebilmek ve tesbih fiyatları hakkında bilgi edinebilmek için Hedisam’ın ilgili kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir