Blog

Ahşap Cami Malzemeleri Hedisam’da!

Ahsap cami malzemeleri hedisam da

Camiler, İslam dininde önemli bir yere sahip olurken, Müslümanların günde 5 vakit bir araya gelip topluca namaz kıldıkları, ibadet ettikleri bir ibadethane olarak ifade edilebilmektedir. Her camide bulunması gereken ve Müslümanların ibadetlerinin kolaylaştıran bazı malzemeler bulunmaktadır. Dini malzemeler olarak da ifade edilen bu cami malzemeleri, çoğu zaman daha sağlıklı olduğu için ahşap cami malzemeleri olarak tercih edilmektedir.

Cami Malzemeleri Nelerdir?

ahsap cami malzemeleri hedisamdaGenel olarak cami aksesuarlarına, diğer bir deyişle cami malzemelerine bakılacak olursa; minber örtüsü, plastik hasır, ahşap ya da plastik rahle, asansörlü rahle, tesbih, seccade, Kur’anı Kerim, dua kitapları, cami alemi, ahşap tesbihlik, dijital vakitmatik, sarık ve imam cübbesi cami malzemeleri olarak örnek gösterilebilmektedir. Bu malzemeler arasından cami alemi, minber örtüsü gibi eşyalar, cami aksesuarları olarak sınıflandırılmaktadır.

Bu gibi malzemeler, her caminin olmazsa olmazlarındandır. Her birinin ayrı bir anlamı, ayrı bir kullanım alanı bulunurken, her cami için ihtiyaç duyulan bu malzemeleri Hedisam’da bulabilmek mümkündür.

Ahşap Cami Malzemeleri Hedisam’da!

Ahşap cami malzemeleri, plastik olan malzemelere kıyasla daha sağlıklı, daha uzun ömürlü ve daha kolay bir kullanım imkanı sağlamaktadır. Dolayısıyla çoğu camide plastiklerin yerine ahşap cami malzemeleri tercih edilmektedir. Üstelik Hedisam bünyesinde de bu malzemeleri bulabilmek kolaylıkla bulabilmek mümkündür. Örneğin; oymalı rahleler, asansörlü rahleler ve tesbih askıları gibi malzemeler, en çok tercih edilen ahşap cami malzemeleri arasında yer almaktadır.

Hedisam’ın ahşap rahle modellerine bakılacak olursa; onlarca farklı model ve desenlerde rahle modeli bulabilmek mümkündür. Yakma desen ıhlamur rahlelerde farklı boyutlarda pek çok rahle bulunabilirken, bu rahlelerin en önemli özelliği ise ıhlamur ağacının işlenmesi ve şık desenlerde oyulmuş olması ile elde edilmesidir.

Asansörlü ahşap rahleler ise asansörlü olma özelliği ile dikkat çekmektedir. Dolayısıyla hem ayakta, hem de yerde oturur pozisyonda kullanım imkanı sağlayan bu rahleler, özellikle de imamlar için gereklidir.

Öte yandan ahşap tesbih askılıkları da her cami için gereklidir. Tesbihlerin etrafta dağınık durmasını ve yerlerde kalmasını engellemek amacıyla kullanılan bu tesbih askılıkları, uygun fiyatlar ile alıcılarına sunulmaktadır.

Hedisam, her caminin ihtiyacını karşılayabilmek adına hizmet verirken, cami Malzemeleri fiyatları  hakkında detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir