Blog

Toz Kehribar Nasıl Temizlenmelidir?

Toz kehribar nasil temizlenmelidir

Tesbihler, insanların ibadet ederken kullanmış oldukları ve Allah’ı zikrederken yardımcı olan bir tür araç olarak ifade edilmektedir. Oldukça eski çağlardan günümüze kadar ulaşan tesbihler pek çok türden olabilmektedir. Toz kehribar tesbih ise, günümüzde insanların en çok tercih ettiği tesbih modelleri arasında yer almaktadır.

Toz kehribar tesbih, doğada kendiliğinden ortaya çıkan çam reçinelerinin tozlarının sıkıştırılması ile elde edilmektedir. Genellikle 33’lü olarak üretilen bu tesbih, her erkeğin hayranı olduğu ve zevklerine hitap eden bir model olarak karşımıza çıkmaktadır.

Toz Kehribarın Temizliği ve Bakımı

Toz Kehribar Nasıl TemizlenmelidirToz kehribar tesbih, uzun süre özelliğini kaybetmeden kullanılabilmesi için zaman zaman bakımının yapılması gereklidir. Toz kehribar tesbih temizliği sanıldığı kadar zor olmazken, bu işlem için genellikle doğal yöntemler tercih edilmektedir.

Toz kehribar bakımı yumuşak bir bez ve ılık bir suyla yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra yine yumuşak bir bez üzerine zeytinyağı damlatılarak toz kehribara cila yapılabilmesi mümkün olurken, bu gibi tesbih modellerinde doğal bir yapıya sahip olduğundan kesinlikle kimyasal içerikli temizleyicilerden uzak durulması gerekmektedir.

Öte yandan kehribar temizliği konusunda dikkat edilmesi gereken bir konu da, etkinliğinin artırılması için 15 günde bir bakımının ve temizliğinin yapılmasıdır. Su ile temizleme işleminde Kehribar tesbihini negatif enerjilerden ve mikroplardan arındırmak için 5 dakika boyunca akan suyun altında tutmak gerekir. Güneş ile temizlemede tesbihin bir gün boyunca güneşte bırakılması gerekir. Toprakla temizlemede ise 24 saat boyunca toprak üzerinde bekletilmesidir. Özellikle de toprakla temizleme yöntemi oldukça etkili olacaktır. Bu sayede tesbihler negatif enerjilerden temizlenebilmekte ve daha faydalı olabilmektedir.

Toz Kehribar Renk Değiştir mi?

Toz kehribar tesbih modelleri, belli bir zaman sonrasında renk değiştirebilmektedir. Fakat bu gibi teşbihlerde renklerin ne zaman değişeceği hakkında kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Renk değiştiren tesbih çeşitleri arasında dikkat çeken bu tesbihler, genellikle kullanıma bağlı olarak değişebilmektedir.

Toz Kehribar Tesbihleri Hedisam’da Bulabilirsiniz!

Toz kehribar tesbihler, oldukça kıymetli olan tesbih modellerinden biridir. Hedisam bünyesinde de bulabilmenin mümkün olduğu bu tesbihler, daha çok açık tonlardaki sarı olması ile dikkat çekmektedir. Ayrıca arpa ya da yuvarlak kesim modellerine de rastlayabilmek mümkün olurken, bu tesbihleri sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Birbirinden şık tesbih modelleri ve en uygun tesbih fiyatları için Hedisam’ı ziyaret edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir