Blog

Çeyizlik Seccade mi Arıyorsunuz?

Çeyizlik Seccade mi Arıyorsunuz

Çeyizlik seccade modelleri, günümüzde evlilik çağına gelen her genç kızın çeyizinde bulunması gereken modellerdir. Renk renk, desen desen, model model bulabilmenin mümkün olduğu bu seccadeler, genellikle ev yapımı olmakta ve sıradan bir seccadeden farklı olarak süslemeli olmaktadır. Fakat bazı kişiler zevklerine göre daha sade ve daha şık olan kilim, kadife, halı ve süngerli seccadeleri de tercih edebilmektedir.

Çeyizlik Seccadenizin Nasıl Olacağına Karar Verdiniz mi?

ceyizlik seccade mi ariyorsunuzÇeyizlik seccade modelleri, tercih edilmesi en zor modellerdendir. Evlilik çağına gelen genç kızların çeyizinin olmazsa olmazı olan seccade çeyizlik, çoğu zaman saten kumaşlardan yapılmakta, simli iplerle, güpürlerle, kanaviçelerle ya da incilerle süslenmektedir. Dolayısıyla birbirinden şık olan bu modeller arasında tercih yapmak oldukça güçtür.

Öte yandan seccade çeyizlik için daha sade modeller de tercih edilebilmektedir. Örneğin; halı, kilim, süngerli, kadife ya da düz desensiz seccadeler de, yine çeyiz için ideal seccade modelleri arasında yer almaktadır.

  • Halı Seccadeler

Halı seccadeler, günümüzde bir Müslümana verilebilecek en güzel hediyelerden biridir. Dolayısıyla anne – babalar, kızlarına bu anlamlı hediyeyi çeyiz bahanesi ile verebilmektedir. Üstelik daha sade ve daha şık modellere sahip olan halı seccadeler, uzun yıllar boyunca yıpranmadan kullanılabilmektedir.

  • Kadife Seccadeler

Kadife seccadeler, yine çeyiz için seçilebilecek seccade örneklerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Makine dokuma olarak üretilen bu seccadeler, aynı zamanda kadife kumaşlar ile süslemeli olarak da üretilebilmektedir. Dolayısıyla evlilik çağındaki kızın zevkine göre dokuma kadife olarak seçilebileceği gibi, süslemeli kadife olarak da seçilebilmektedir.

  • Düz Desensiz Seccadeler

Düz desensiz seccadeler genellikle tek renkli ve herhangi bir desene sahip olmayan seccadelerdir. Her ne kadar pek fazla tercih edilmeseler de, yine de bir alternatif olarak gösterilebilmektedir.

  • Kilim Seccadeler

Kilim seccadeler, halı seccadeler gibi uzun ömürlü bir yapıya sahip olan modellerdir. Kalın yapısı sayesinde uzun yıllar boyunca kullanılabilen bu seccadeler, pek çok genç kızın çeyizinde yer almaktadır.

  • Süngerli Seccadeler

Çeyizlik olarak tercih edilebilecek ideal seccadelerden biri de süngerli seccadelerdir. Kaymaz tabanı sayesinde avantaj sağlayan bu seccadeler, kullanım kolaylığı sağlayabilmektedir. Tüm bunların yanı sıra bu modellerden herhangi biri ile hazırlanan seccade takımı da, oldukça hoş bir çeyizlik olacaktır.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][woodmart_products post_type=”ids” items_per_page=”4″ include=”31122, 31115, 26674, 26605″ columns=”4″ sale_countdown=”0″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”0″ lazy_loading=”no”][/vc_column][/vc_row]

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir