Blog

Kaplan Gözü Tesbih ve Özellikleri

Kaplan gozu tesbih ve ozellikleri

Tesbihler, Müslümanların ibadetlerini yerine getirmek, Hz. Allah’ı zikretmek gibi amaçlarla kullanmış oldukları, belli bir boncuk sayısına sahip olan bir ibadet aracı olarak tanımlanmaktadır. Günümüzde 33’lü, 99’lu ve nadiren de olsa 1000’li tesbih çeşitleri ile kullanılan bu araçlar, pek çok farklı malzemeden de üretilebilmektedir. Kaplan gözü de tesbih yapımında kullanılan doğal taşlardan biridir.

Kaplan Gözü Tesbih Nedir?

Kaplan gözü tesbihler, kuvars cinsi bir doğal taş olarak bilinen kaplan gözünün işlenmesiyle elde edilmektedir. Günümüzde oldukça rağbet gören bu tesbihler, birbirinden farklı özelliklere sahip olurken, diğer pek çok doğal taş gibi insan sağlığına çeşitli alanlarda fayda sağlaması ile bilinmektedir.

kaplan gozu tesbih ve ozellikleri 1Kaplan gözü tesbih özelliklerine bakılacak olursa; bu taş günümüzde daha çok “Bağımsızlık Taşı” olarak nitelendirilmektedir. Bu taştan elde edilen tesihler eril bir enerjiye sahip olurken, iç görü ve dış farkındalığını artırıcı, zihni keskinleştirici ve farkındalığı yükseltici özellikler göstermektedir. Üstelik tesbih sahibinin kullanımına ve ruhsal durumuna bağlı olarak renk değiştiriyor olması da en önemli özelliği olarak bilinmektedir.

Günümüzde yüzlerce tesbih modelleri arasında oldukça dikkat çeken kaplan gözü tesbihler, cam gibi parlak ve yanardöner cinsinde ipek gibi bir görünüme sahiptir. Kaplan gözüne benziyor olması nedeniyle bu ismi alan kaplan gözü taşı, insan sağlığına da pek çok faydası bulunmaktadır.

Kaplan Gözü Taşının Zararları Var mı?

Oldukça eski çağlardan bu yana kolye, yüzük ve tesbih gibi şekillerde kullanılagelen Kaplan Gözü taşının zararları bulunmamaktadır. Aksine oldukça faydalı olması ile bilinmektedir. Örneğin; kullanıcısını duygusal açıdan dengeleyebilmesi, nazara karşı etkili olması ve kullanıcısının heyecanını, korkusunu azaltıcı bir etki göstermesi, uykusuzluğa iyi gelmesi, cesareti artırması, ruhsal açıdan dayanıklılığı artırması, kullanıcısının iç dünyasının huzurlu olmasını sağlaması ve nefes darlığı, astım, ağrı, sızı gibi sağlık sorunlarına iyi gelmesi kaplan gözü taşının faydaları arasında yer almaktadır.

Renk Değiştirir mi?

Bu taş ile alakalı en çok merak edilen konulardan biri de “Kaplan Gözü tesbih renk değiştirir mi?” sorusunun cevabıdır. Kaplan gözü taşı renk değiştirebilme özelliğine sahip olan doğal bir taştır. Bu özelliği ise kullanıcısının ruh haline bağlı olarak ortaya çıkmaktadır.

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir